REKLAMA

2131548123 views

REKLAMA

2131548121 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoCharlie Beck pełniącym obowiązki szefa chicagowskiej policji

Charlie Beck pełniącym obowiązki szefa chicagowskiej policji

-

Charlie Beck, emerytowany szef policji w Los Angles, został w piątek mianowany przez burmistrz Lori Lightfoot na pełniącego obowiązki komendanta chicagowskiej policji. Zajmujący to stanowisko od 2016 roku nadinspektor Eddie Johnson dzień wcześniej ogłosił przejście na emeryturę.

Podczas konferencji w piątek w Urzędzie Miasta Charlie Beck przyznał, że nie jest zainteresowany pozostaniem na tym stanowisku.

REKLAMA

„To pytanie do Pani Beck, a odpowiedź brzmi„ nie ”- zażartował Beck, stojąc u boku Lightfoot, Johnsona i innych urzędników.

Beck ma zatem pełnić obowiązki szefa chicagowskiej policji tymczasowo, przez kilka miesięcy, w czasie których zarząd departamentu CPD będzie prowadzić poszukiwania stałego następcy Johnsona.

Charlie Beck pochodzi z Long Beach w Kalifornii. Jego ojciec także był policjantem. Beck ma za sobą 41-letni staż w departamencie policji w Los Angeles. Komendantem LAPD został w 2009 roku, a na emeryturę przeszedł w 2018 r.

Kiedy Eddie Johnson został komendantem CPD w kwietniu 2016 r., Beck zadzwonił do niego, aby zaoferować pomoc.

„Przez kilka ostatnich lat Chicago i Los Angeles były miastami partnerskimi w opracowywaniu i wdrażaniu sprawdzonych strategii bezpieczeństwa i budowaniu zaufania społeczności. W tym czasie poznałem komendanta Johnsona i staliśmy się bardzo dobrymi kolegami” – powiedział Beck. Towarzyszący mu Johnson nazwał go “przyjacielem i mentorem”. Beck będzie współpracował z Johnsonem do końca roku.

“Jeżeli jesteś dzisiaj w Chicago, jesteś mieszkańcem, pracujesz tutaj, a może tylko odwiedzasz to miasto, to masz obowiązki względem chicagowskiego departamentu policji. Nie dbam o to, my nie dbamy o to, skąd pochodzą twoi rodzice, gdzie się urodziłeś, jaki jest twój status. Jesteśmy tutaj, aby ci służyć. Uważam, że jest to nie tylko właściwy sposób, ale jedyny sposób działania policji” – mówił Beck.

Bill Bratton, który był szefem LAPD przed Beckiem, w wywiadzie dla “Los Angeles Times” ocenił, że jego następcy udało się poprawić relacje między departamentem policji a społecznością afroamerykańską w mieście w niespokojnym okresie związanym z wydarzeniami w Ferguson w stanie Missouri, kiedy dochodziło do protestów przeciwko brutalności policji. Poza tym, zdaniem Brattona, Beck wyprowadził LAPD z kryzysu budżetowego.

Earl Paysinger, emerytowany szef asystenta komendanta policji w Los Angeles, ocenił, że Beck z czasem zostanie uznany za „najbardziej uzdolnionego szefa, który kiedykolwiek prowadził LAPD”.

(tos)

Na zdjęciu: Charlie Beck
fot. Paul Buck/EPA/Shutterstock

REKLAMA

2126676358 views

REKLAMA

REKLAMA

2126676375 views

REKLAMA

REKLAMA

2128472695 views

REKLAMA

2126676385 views

REKLAMA

2126676389 views

REKLAMA

2126676393 views