REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoMaski wracają w powiecie Cook

Maski wracają w powiecie Cook

-

Służby zdrowia publicznego powiatu Cook ogłosiły w piątek 30 lipca, że w powiecie znów zalecane jest noszenie masek w zamkniętych pomieszczeniach nawet przez osoby zaszczepione. Dzień wcześniej CDC uznało powiat Cook za obszar znacznej transmisji COVID-19.

Powiat Cook w czwartek 29 lipca został uznany za obszar znacznej transmisji COVID-19, na którym federalna agencja CDC zaleca noszenie masek w pomieszczeniach, bez względu na status szczepień. Tuż po decyzji CDC Cook County Department of Public Health „zdecydowanie zalecał” zastosowanie się do nowych wytycznych, a dzień później oficjalnie zaktualizował swoje wytyczne.

REKLAMA

Federalne Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób (Centers for Disease Control and Prevention CDC) wydały nowe zalecenie dla powiatu Cook w tym samym dniu, kiedy w Chicago rozpoczął się czterodniowy festiwal muzyczny Lollapalooza. W imprezie typowo uczestniczyło 100 tys. osób dziennie. Istniały znaczne obawy, że wydarzenie stanie się poważnym ogniskiem zakażeń koronawirusem.

Powiat Cook dołączył do ponad 80 powiatów w całym stanie, w tym sąsiadujących z Cook powiatów Will, DuPage i McHenry, gdzie noszenie masek ponownie jest zalecane w zamkniętych pomieszczeniach.

Zalecenie – ale nie wymóg – noszenia masek nawet przez osoby zaszczepione na niektórych obszarach CDC wydało we wtorek 27 lipca w związku z ponownym wzrostem przypadków koronawirusa w całym kraju. Za wzrost zakażeń odpowiedzialny jest bardzo zaraźliwy – według CDC „jak ospa” – wariant Delta. Illinois Department of Public Health szybko zaadoptował te zalecenia, mimo że w czerwcu zniósł praktycznie wszystkie restrykcje związane z koronawirusem.

Noszenie masek od czwartku obowiązuje również we wszystkich budynkach stanowych bez względu na status szczepień. Nakaz wydał gubernator J.B. Pritzker kierując się wytycznymi CDC.

Również w czwartek 29 lipca dzienna liczba pozytywnych przypadków koronawirusa w Chicago sięgnęła 190. Burmistrz Lori Lightfoot wcześniej dawała do zrozumienia, że jeżeli sięgnie ona 200 przypadków dziennie, najprawdopodobniej powrócą niektóre restrykcje.

(jm)

REKLAMA

2119243290 views

REKLAMA

2119243382 views

REKLAMA

REKLAMA

2121039735 views

REKLAMA

2119243449 views

REKLAMA

2119243505 views

REKLAMA

2119243547 views