REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Były senator stanowy Martin Sandoval przyznał się do korupcji

Były senator stanowy Martin Sandoval przyznał się do korupcji

-

Były senator stanowy Martin Sandoval przyznał się do zarzutów łapówkarstwa i obiecał współpracować ze śledczymi federalnym prowadzącymi liczne dochodzenia ws. korupcji w Illinois. Sandovał w zamian za współpracę ma otrzymać złagodzony wyrok.

Martin Sandoval ustąpił z urzędu senatora stanowego we wrześniu zeszłego roku po tym, jak FBI przeprowadziło rewizję w jego biurach w Springfield i Chicago oraz w jego domu.

REKLAMA

Sandovalowi grozi do 13 lat pozbawienia wolności za wzięcie łapówek na około ćwierć miliona dol. m.in. za pomoc w utrzymaniu kontraktu przez firmę instalacji i obsługi kamer czerwonego światła – poprzez zablokowanie odpowiedniej ustawy w Senacie Illinois.

W ramach porozumienia ze stroną skarżącą Sandoval przyznał się też do przestępstw podatkowych oraz że używał swojego stanowiska w Senacie dla własnych korzyści materialnych.

Informując o przyznaniu się do winy na konferencji prasowej, Sandoval przeprosił przez łzy, że zawiódł zaufanie publiczne, a szczególnie mieszkańców okręgu, który reprezentował.

Rejonowy prokurator federalny John Lausch oświadczył, że były senator Martin Sandoval zgodził się współpracować z władzami federalnymi w związku ze wszystkimi dochodzeniami przez nie prowadzonymi ws. korupcji we władzach stanu Illinois.

Lausch odmówił komentarza, gdy zapytano go, czy prowadzone śledztwa dotyczą również marszałka Izby Reprezentantów Mike’a Madigana, który jest też szefem Partii Demokratycznej Illinois i który nieoficjalnie jest podejrzany o korupcję, ale jak dotąd nie usłyszał formalnych zarzutów. (ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks