REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Były prezydent znowu w Chicago

Były prezydent znowu w Chicago

-

Barack Obama fot.Andrew Gombert/EPA
Barack Obama fot.Andrew Gombert/EPA

Z informacji udzielonych dziennikowi „Chicago Tribune” wynika, że w środę były prezydent Barack Obama wraz z żoną Michelle znów zawita do Chicago.

REKLAMA

3 maja w południe, podczas spotkania w South Shore Cultural Center były prezydent wraz z żoną ma odsłonić pierwszy trójwymiarowy projekt koncepcyjny biblioteki i muzeum swojego imienia. Ma to być pierwsza możliwość wglądu w kompleks Centrum Prezydenckiego. W wydarzeniu ma wziąć również udział burmistrz Rahm Emanuel.

Centrum Prezydenckie ma powstać w historycznym Parku Jacksona na południu miasta w 2021 r. Jego koszt szacuje się na co najmniej 500 mln dol. Z budową Centrum wiąże się nadzieję na ożywienie turystyczne i gospodarcze południa Chicago.

Również w środę po południu były prezydent ma wziąć udział w innej imprezie w The Chicago Club. Jej szczegóły nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Barack Obama był w Chicago w zeszłym tygodniu. 24 kwietnia głównym punktem wizyty było spotkanie ze studentami i aktywistami społecznymi zorganizowane na Uniwersytecie Chicagowskim. Było to pierwsze publiczne wystąpienie Obamy od czasu, kiedy opuścił Biały Dom.

(jm)

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks