REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Były pracownik DCFS może zostać oskarżony w sprawie zamordowania AJ Freunda

Były pracownik DCFS może zostać oskarżony w sprawie zamordowania AJ Freunda

-

Były pracownik Stanowej Agencji ds. Dzieci i Rodziny (Illinois Department of Children & Family Services, DCFS) może zostać oskarżony w sprawie zamordowania przez rodziców 5-letniego Andrew „AJ” Freunda. Tragedia wstrząsnęła Crystal Lake.

W kwietniu 2019 r. 5-letni Andrew został zakatowany przez rodziców. Jego ciało, owinięte w folię, odkryto w płytkim grobie w okolicy Woodstock. Rodzice utrzymywali, że dziecko zaginęło, ale dosyć szybko pojawiły się wątpliwości co do zachowania rodziców, m.in. z powodu odmowy współpracy z policją ze strony matki. Rodzina była nadzorowana przez DCFS ze względu na to, że chłopiec przyszedł na świat z opioidami w organizmie.

REKLAMA

Śledztwo dziennikarskie przeprowadzone przez ,,Daily Herald” wykazało, że prokuratorzy badają działania Andrew Polovina, byłego urzędnika DCFS i odkryli, że Polovin zezwolił na wygaśnięcie opieki ochronnej nad AJ przed przeprowadzeniem właściwego dochodzenia po raporcie, w którym stwierdzono ogromny siniak na biodrze chłopca. Polovin oskarżony jest również o pominięcie odpowiedniego raportu policyjnego Crystal Lake, dokumentacji medycznej i listy kontrolnej bezpieczeństwa w domu z akt AJ z grudnia 2018 roku.

,,Z raportu (…) wynika, że brak nadzoru pana Polovina był celowy i lekkomyślny, biorąc pod uwagę charakter szkody, wyjaśnienia, które zostały udzielone i odrzucone przez policję i nie poparte badaniami lekarskimi” – czytamy w Daily Herald.

Polovin miał pominąć także kilka ruchów przed zezwoleniem dziecku na powrót do domu, chodzi m.in. o badanie środowiska domowego, przesłuchanie ojca, uzyskanie i przeglądanie policyjnych raportów i dokumentacji medycznej, uzyskanie drugiej opinii lekarskiej i udokumentowanie decyzji o przywróceniu opieki nad AJ rodzicom.

Matka Andrew przyznała się do winy, wyrok zostanie ogłoszony 16 lipca. Natomiast ojciec chłopca oczekuje na proces w więzieniu powiatu McHenry, wyznaczono za niego kaucję w wysokości 5 mln dolarów. Mężczyzna został oskarżony o zabójstwo pierwszego stopnia i kilka innych przestępstw, w tym ukrywanie morderstwa.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks