REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Były pracownik: Chicago State University toczy rak

Były pracownik: Chicago State University toczy rak

-

Już drugi informator złożył pozew sądowy zarzucając nieprawidłości w pracy administracji Chicago State University i rektora tej uczelni Wayne’a Watsona.

Wayne Watson rector Chicago State University fot.Chicago State University
Wayne Watson rector Chicago State University fot.Chicago State University

REKLAMA

Telewizji NBC udało się dotrzeć do treści sądowego pozwu oraz przeprowadzić rozmowę z Glennem Meeksem, zwolnionym z pracy wysokim rangą przedstawicielem administracji uczelni.

Meeks, były wicedyrektor ds. administracji i finansów przyznaje, iż przyjął propozycję zatrudnienia z obniżoną płacą z nadziejami, że skutecznie poprowadzi prace przydzielonego mu departamentu. − Po sześciu miesiącach opadły mi ręce, gdy dostrzegłem piętrzące się przede mną problemy − mówi Meeks w wywiadzie.

Dodaje także, iż problemy groziły podstawom istnienia tej zasłużonej uczelni. − Ustaliłem, że do pracy zatrudniano osoby nie na podstawie tego, co wiedzą, ale kogo znają − przyznaje Meeks.

W pozwie wymienia z nazwiska m.in. Angelę Henderson, żonę osobistego adwokata rektora Watsona. Henderson, z wykształcenia pielęgniarka, otrzymała awans na stanowisko tymczasowego administratora szkoły. Meeks podaje też przykład Cheri Sidney, która piastowała stanowisko, do którego nie miała żadnych kwalifikacji.

− Występuję w obronie finansowych podstaw instytucji, którą szanuję i cenię − mówi Meeks przypominając, że został zwolniony ze stanowiska “bez podania wyraźnego powodu”.

Podczas telewizyjnego wywiadu w oczach Meeksa pojawiły się łzy, gdy mówił, że uczelnię toczy rak, któremu niezwłocznie należy się przeciwstawić, by CSU “znów stało się wybitną instytucją”.

(ak)

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks