REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Były komisarz powiatowy Jeffrey Tobolski oskarżony o korupcję i przestępstwa podatkowe 

Były komisarz powiatowy Jeffrey Tobolski oskarżony o korupcję i przestępstwa podatkowe 

-

Prokuratora federalna postawiła byłemu komisarzowi powiatu Cook Jeffreyowi Tobolskiemu zarzuty korupcyjne. Tobolski, który był również burmistrzem McCook, jest dodatkowo oskarżony o przestępstwa podatkowe.

Na początku marca Tobolski zrezygnował ze stanowiska komisarza powiatowego w Cook County z 16. dystryktu po tym, jak FBI we wrześniu ubiegłego roku dokonało nalotu na jego biura i dom w McCook. Z dokumentów sądowych wynika, że agenci federalni przejęli dokumenty związane z pubem, który niegdyś działał w należącym do miasta McCook Athletic and Exposition Center, znanym jako Max.

REKLAMA

2147483647 clicks

Zabrali również twarde dyski i serwery z biura Tobolskiego, a także dokumenty związane z komendantem policji i innym funkcjonariuszem policji z McCook. Agenci FBI zabezpieczyli w domu Tobolskiego 51 tys. dol. w gotówce.

Były komisarz powiatowy został oskarżony o wymuszenia i konspirację w celu odniesienia korzyści majątkowych. W innej sprawie odpowie za przestępstwa podatkowe. Tobolski w rozliczeniu podatkowym za 2018 rok podał, że zarobił 215 tys. 270 dol., ale, jak podała prokuratura, jego dochód znacznie przekraczał tę sumę.

Do oskarżenia Tobolskiego doszło ramach trwającego śledztwa w sprawie korupcji prowadzonego przez agentów FBI i Urzędu Podatkowego (IRS) na kilku przedmieściach, w tym McCook, Summit, Lyons i Crestwood.

W lutym szef biura Tobolskiego Patrick Doherty został oskarżony o łapówkarstwo w związku z jego rolą w sprawie instalacji kamer na skrzyżowaniach w Oak Lawn. Doherty pracował także jako ,,konsultant” dla firmy instalującej i obsługującej kamery i otrzymywał część wpływów uzyskanych z wydanych mandatów za przejechanie skrzyżowania na czerwonym świetle.

Były senator stanowy Martin Sandoval, który przewodniczył senackiej komisji transportu, w styczniu przyznał się  do zarzutów łapówkarstwa i wykorzystywania swojego stanowiska w Senacie stanu Illinois dla własnych korzyści majątkowych. Sandovalowi grozi do 13 lat pozbawienia wolności za wzięcie łapówek na około ćwierć miliona dol. m.in. za pomoc w utrzymaniu kontraktu przez firmę instalacji i obsługi kamer czerwonego światła – poprzez zablokowanie odpowiedniej ustawy w Senacie Illinois.

Z kolei burmistrz Crestwood Louis Presta został oskarżony w sierpniu b.r.  o przyjęcie  w marcu 2017 r. łapówki w wysokości 5 tys. dol. od przedstawiciela firmy obsługującej kamery na skrzyżowaniach w jego miasteczku. Inne postawione mu zarzuty dotyczą fałszerstw podatkowych w rozliczeniach za rok 2015 i 2018 r.

(tos)

1 KOMENTARZ

  1. Politycy pełniący różne funkcje z wyboru na różnych szczeblach władzy włącznie z federalnym nie chcą się zgodzić na ograniczenie ilości kadencji. Teraz już więcej ludzi powinno wiedzieć, że jest to dla nich żyła złota. Rauner próbował forsować w IL to ograniczenie, ale niewielu go poparło. Jeżeli prezydent nie może być wybrany więcej niż dwa razy, to podobne ograniczenia powinny dotyczyć także wszystkich stanowisk wybieralnych niższych szczebli. Biden i Sanders nigdy w życiu nie “splamili” się normalną pracą i dlatego chodzą im po głowach socjalistyczno-komunistyczne fanaberie. Zawsze żyli na koszt podatników i nie wiedzą co znaczy normlnie pracować.

REKLAMA

2131935029 views

REKLAMA

REKLAMA

2131935044 views

REKLAMA

REKLAMA

2133731364 views

REKLAMA

2131935054 views

REKLAMA

2131935057 views

REKLAMA

2131935061 views