REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Były gubernator krytykuje budynek swego imienia

Były gubernator krytykuje budynek swego imienia

-

Jim Thompson, b. gubernator Illinois, w rozmowie z “Crain Chicago Business” określił stan budynku James R. Thompson Center, mieszczącego władze stanowe, jako “stertę złomu”.

fot.Primeromundo/Wikipedia
fot.Primeromundo/Wikipedia

REKLAMA

Łatana taśmą klejącą wykładzina podłogowa wygląda jak oryginalna, położona w 1985 roku, zauważył Thompson. “Wybraliśmy tanią, aby utrzymać się w ramach budżetu, ale nie miała służyć przez 30 lat” – powiedział, wyrażając jednocześnie przekonanie, że nie jest to dobra wizytówka władz stanowych.

Jak relacjonuje NBC, zaprojektowany przez słynnego architekta Helmuta Jahna budynek od początku budził kontrowersje. Nie wszystkim podobała się jego nowoczesna bryła, a pracownicy narzekali na złe działanie klimatyzacji i wysokie temperatury w niektórych biurach. Problemy techniczne zostały rozwiązane i gmach utrzymuje się na liście interesujących obiektów w Chicago.

Ostatnio zgłaszane są skargi na przecieki w sufitach, odbarwienia ścian i rdzewiejące powierzchnie metalowe. Rzecznik zarządzającego budynkiem Illinois Department of Central Management Services oświadczył, że na jesień planowane są prace remontowe.

(kc)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks