REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Były gubernator Illinois George Ryan opuścił więzienie

Były gubernator Illinois George Ryan opuścił więzienie

-

W środę rano więzienne mury opuścił były gubernator stanu Illinois, George Ryan. Za kratkami spędził blisko 6 lat odsiadując karę za korupcję . 

Byly gubernator stanu Illinois George Ryan
Byly gubernator stanu Illinois George Ryan

REKLAMA

Ryan po zwolnieniu miał zamieszkać w tak zwanym „domu przejściowym” prowadzonym przez Armię Zbawienia w zachodniej dzielnicy Chicago, gdzie w ciągu najbliższych paru miesięcy miał  podjąć pracę, podobnie jak inni mieszkańcy domu. Jednak w 30 min. po opuszczeniu więzienia były polityk pojechał wprost do swojego domu w Kenkakee, gdzie miał trafić dopiero 4 lipca.

George Ryan był gubernatorem Illiois w latach 1999-2003. W 2006 roku został skazany na 6,5 roku więzienia w związku z zarzutami korupcyjnymi. 76-letni polityk od listopada 2007 roku przebywa w zakładzie karnym w Indianie.

W czasie odbywania kary prawnicy byego gubernatora wielokrotnie wnioskowali o przedterminowe zwolnienie polityka, ze względu na szybko pogarszający się stan zdrowia jego żony. (Lura Lynn Ryan zamarla w czerwcu 2011 r.). Adwokaci Ryana złożyli nawet u prezydenta Obamy prośbę o jego ułaskawienie. Wysiłki adwokatów nie przyniosły jednak rezultatów.

tz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks