REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Były członek gangu pracował w departamencie więziennictwa

Były członek gangu pracował w departamencie więziennictwa

-

Pracownik stanowego wydziału więziennictwa (Departament of Corrections) Xadrian R. McCraven był dwukrotnie zwalniany z pracy, ale za każdym razem otrzymywał inne wysoko opłacane stanowisko.  Tymczasem  w podaniu o pracę przyznał się do uczestnictwa w gangu w końcu lat 80.

Xadrian R. McCraven fot.Facebook
Xadrian R. McCraven
fot.Facebook

REKLAMA

Jak wykazują dokumenty sądowe, w młodości był aresztowany “co najmniej” dwadzieścia razy. W 2007 r. podanie McCravena o przyjęcie do pracy w departamencie więziennictwa zostało odrzucone ze względu na problem w jego życiorysie. Jednak 4 lata później, w 2011 r., biuro szefa więziennictwa stanowego przeniosło go z Departamentu ds. Opieki nad Dziećmi i Rodziną (DCFS) na stanowisko detektywa w systemie więziennictwa. Po dwóch miesiącach McCraven został przywrócony na poprzednie stanowisko ze względu na problemy znalezione przy powtórnym sprawdzaniu jego przeszłości.

W 2013 r. McCravena wyrzucono z DCFS za rzekome pisanie lubieżnych e-maili i podanie fałszywych informacji w podaniu o pracę. Ale mężczyzna nie dał za wygraną. W wyniku zażalenia złożonego w związku zawodowym, departament więziennictwa przyjął McCravena na stanowisko starszego doradcy szefa ds. zwolnień warunkowych z płacą ponad 111 tys. dol. rocznie.

Po ujawnieniu sprawy przez “Chicago Sun-Times” biuro gubernatora poleciło jej powtórne przeanalizowanie. Efektem kontroli było zwolnienie McCravena z pracy.

(kc)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA