REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoByłe striptizerki zaskarżyły chicagowski klub

Byłe striptizerki zaskarżyły chicagowski klub

-

Byłe striptizerki popularnego chicagowskiego klubu zaskarżyły swojego pracodawcę za niewłaściwe traktowanie, którego doświadczyły, gdy tam pracowały. Twierdzą, że klienci dopuszczali się nadużyć, a kierownictwo nie reagowało, gdy kobiety się skarżyły

Powódkami w pozwie sądowym są cztery tancerki, reprezentujące siebie i swoje koleżanki, które ich zdaniem w pracy były „duszone, gryzione, obmacywane i bite przez klientów”. Autorki pozwu chcą, by zyskał on status sprawy zbiorowej.

REKLAMA

Jako oskarżonych pozew wymienia lokal Rick’s Cabaret – popularny klub nocny w chicagowskiej dzielnicy Old Town, zarządzające nim podmioty gospodarcze oraz poszczególnych menedżerów, którzy byli na miejscu, gdy dochodziło do rzekomych incydentów.

Do nadużyć fizycznych i seksualnych miało dochodzić głównie podczas prywatnych tańców. Kobiety twierdzą, że menedżerowie nic nie robili, gdy te skarżyły się na napastliwych klientów, Dodatkowo, jeśli opuszczały „pokój dla VIP-ów” z powodu nadużyć, nie otrzymywały wynagrodzenia.

Według pozwu klientom, którzy wydawali w lokalu najwięcej pieniędzy, często celowo serwowano nadmierne ilości alkoholu, co podsycało molestowanie.
Dwie tancerki twierdzą też, że zostały niesprawiedliwie zwolnione z powodu swojego wieku.

W pozwie tancerki zarzucają kierownictwu klubu, że celowo zatrudniali je jako „niezależnych wykonawców” (independent contractor), aby nie musieli dostosowywać się do przepisów pracowniczych.

W odpowiedzi na pozew kierownictwo klubu powiedziało w oświadczeniu, że nie toleruje dyskryminacji ani niewłaściwych zachowań.

(jm)

REKLAMA

2095791711 views

REKLAMA

REKLAMA

2095791944 views

REKLAMA

2097588340 views

REKLAMA

2095792093 views

REKLAMA

2095792194 views

REKLAMA

2095792305 views