REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoByła burmistrz Chicago Lori Lightfoot będzie uczyć na Harvardzie

Była burmistrz Chicago Lori Lightfoot będzie uczyć na Harvardzie

-

Lori Lightfoot, była burmistrz Chicago, która w lutym przegrała wyścig o reelekcję, ogłosiła w czwartek, że w najbliższym jesiennym semestrze poprowadzi na Uniwersytecie Harvarda kurs dotyczący zdrowia publicznego. Lightfoot ma wcześniejsze doświadczenie jako wykładowca.

Spekulacje dotyczące przyszłości zawodowej byłej burmistrz Lori Lightfoot zostały rozwiane, gdy w czwartek, 1 czerwca ogłosiła, że będzie uczyć w charakterze fellow na wydziale zdrowia publicznego Uniwersytetu Harvarda –  Harvard T.H. Chan School of Public Health.

REKLAMA

Podczas jesiennego kursu była burmistrz ma dzielić się ze studentami wiedzą, którą nabyła przeprowadzając trzecie największe miasto w Stanach Zjednoczonych przez pandemię COVID-19.

W wydanym oświadczeniu Lightfoot wyraziła zadowolenie z perspektywy powrotu do nauczania. Ma już doświadczenie jako wykładowca prawa na Northwestern University oraz Uniwersytecie Chicagowskim.

„Zawsze kochałam uczyć, a możliwość powrotu do tego naprawdę mnie ekscytuje. Wiele się nauczyłam przez ostatnie cztery lata, a to daje mi możliwość podzielenia się doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat zarządzania w tym jednym z najtrudniejszych rozdziałów w historii Ameryki. Z niecierpliwością czekam na interakcję ze studentami, którzy są zaangażowani w sektor publiczny, szczególnie w dziedzinie zdrowia publicznego”– czytamy w oświadczeniu Lightfoot.

Podczas kursu studenci będą mieli okazję zagłębić się w decyzje w zakresie przepisów i polityki, które podejmowała burmistrz, a które nakreśliły wyjście Wietrznego Miasta z pandemii COVID-19.

Przeprowadzenie Chicago przez pandemię COVID-19 i ponowne otwarcie gospodarki miasta po pandemii było jedną z zasług przypisywanych kadencji burmistrz Lightfoot i jednym z filarów jej kampanii wyborczej.

Według władz Harvardu, obecność Lightfoot na kampusie i jej doświadczenia związane z przywództwem w czasie COVID-19 przyniosą ogromne korzyści studentom i całej społeczności.

Lightfoot jest z zawodu prawnikiem, pracowała jako asystent prokuratora federalnego i była przewodniczącą rady policji.
(jm)

REKLAMA

2094038616 views

REKLAMA

REKLAMA

2094038900 views

REKLAMA

2095835349 views

REKLAMA

2094039150 views

REKLAMA

2094039288 views

REKLAMA

2094039429 views