REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Burmistrzowie Des Plaines i Park Ridge wzywają do zakrywania ust i nosa

Burmistrzowie Des Plaines i Park Ridge wzywają do zakrywania ust i nosa

-

Des Plaines i Park Ridge to kolejne przedmieścia Chicago, których władze wprowadzają obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych, aby w ten sposób spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Burmistrzowie obu miasteczek omawiali propozycje podczas wirtualnych posiedzeń rady miasta. Odpowiednie rozporządzenia zostaną wydane w ciągu najbliższych kilku dni – poinformowano.

REKLAMA

2147483647 clicks

Zakrywanie ust i nosa ma być obowiązkowe w miejscach publicznych, kiedy nie można zachowywać dystansu społecznego, czyli odległości przynajmniej sześciu stóp innej osoby.

Burmistrz Park Ridge Marty Maloney powiedział, że jego rozporządzenie, które w środę nie zostało jeszcze opublikowane, będzie dotyczyć głównie sklepów spożywczych i transportu publicznego.  Zakrywanie ust i nosa nie będzie obowiązkowe np. podczas spacerów.

W Park Ridge do środy potwierdzono 108 przypadków zakażeń koronawirusem, a w sąsiednimi Des Plaines – 458, co stanowiło największą liczbę przypadków COVID-19  na przedmieściach powiatu Cook.

Burmistrz Des Plaines Matthew Bogusz stwierdził, że wymóg zakrywania twarzy jest w tych okolicznościach kluczowy, by powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Na obu północno-zachodnich przedmieściach Chicago –  w Park Ridge i Des Plaines, za niezastosowanie się do takiego rozporządzenia ma skutkować wydaniem przez policję mandatu. Z kolei biznesy będą miały prawo odmówić usługi każdemu klientowi, który nie założy osłony na twarz. W środę nie było wiadomo jeszcze, kiedy rozporządzenia wejdą w życie.

Władze Niles, Morton Grove, Northbrook, Highland Park i Wilmette ostatnio dołączyły do grupy przedmieść, które wymagają od mieszkańców lub odwiedzających miejsca publiczne, gdzie obecni są inni ludzie, noszenia maski z materiału lub przykrywania nosa i ust w innej formie. Wcześniej podobne rozporządzenie wydały Skokie, Glenview i Cicero.

(tos)

REKLAMA

2131488039 views

REKLAMA

REKLAMA

2131488054 views

REKLAMA

REKLAMA

2133284374 views

REKLAMA

2131488064 views

REKLAMA

2131488067 views

REKLAMA

2131488071 views