Burmistrz zabiera chicagowian na wirtualne wycieczki (WIDEO)

0

Nowy cykl rozrywkowo-edukacyjny z udziałem burmistrz Chicago od tego tygodnia można oglądać w internecie oraz telewizji publicznej. „Stay Home. Hit Play” ma uczyć, bawić i przy okazji pokazywać najpopularniejsze chicagowskie placówki.

W ramach cyklu „Stay Home. Hit Play” burmistrz Lori Lightfoot będzie odwiedzać najważniejsze chicagowskie muzea i zapraszać „uwięzionych” w domach z powodu pandemii uczniów za kulisy najpopularniejszych placówek. Podczas wirtualnych wycieczek burmistrz będzie nawet pokazywać eksponaty zazwyczaj niedostępne dla zwiedzających.

Widzowie mogą spodziewać się wycieczek do Shedd Aquarium, Field Museum, DuSable Museum of African American History, Museum of Science and Industry, National Museum of Mexican Art, Art Institute of Chicago oraz Lincoln Park Zoo. Do każdego odcinka w internecie dostępne będą dodatkowe materiały edukacyjne.

REKLAMA

W pierwszym tygodniu burmistrz zabiera chicagowian do Shedd Aquarium, gdzie odwiedza pingwiny, karmi rekiny i zaprzyjaźnia się z żółwiem morskim.

Odcinki cyklu „Stay Home. Hit Play” będą ukazywać się w internecie pod adresem HitPlay.org w każdą środę począwszy od 29 kwietnia, a następnie powtarzane będą w piątki o 5.30 pm i poniedziałki o 12.30 pm na kanale 11 telewizji WTTW.

(jm)