REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Burmistrz z kongresmanem z misją do Portoryko

Burmistrz z kongresmanem z misją do Portoryko

-

Burmistrz Rahm Emanuel wraz z kongresmanem Luisem Gutierrezem udali się w piątek z delegacją do Portoryko, wciąż borykającego się ze skutkami niszczycielskiego huraganu, który nawiedził wyspę w zeszłym roku.

Podczas wizyty mającej charakter humanitarny, burmistrz Emanuel z chicagowskim kongresmanem koordynują transport ponad 5 tys. funtów niezbędnych artykułów, sprzętu i środków medycznych zebranych przez lokalne agencje pomocowe.

REKLAMA

Rahm Emanuel spotka się również z dwoma burmistrzami w ramach programu partnerskiego, który ma na celu wspomaganie wysiłków odbudowy szkód po huraganie.

Pod koniec marca oraz latem na wyspę poleci także chicagowska młodzież ze szkół publicznych, która weźmie udział w programach pomocowych.

Wizyta Emanuela w Portoryko ma również za zadanie pogłębienie więzów ze społecznością portorykańską w Chicago na 11 miesięcy przed wyborami municypalnymi.

Huragan Maria uderzył w Portoryko we wrześniu 2017 r. Do tej pory pół miliona mieszkańców wyspy pozbawionych jest prądu, a dziesiątki tysięcy nie ma dostępu do świeżej wody.

(jm)

fot.Thais Llorca/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

Poprzedni artykułToksyczna matka
Następny artykułJeden papieros dziennie też szkodzi

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks