REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Burmistrz Sandwich zrezygnował po seksskandalu

Burmistrz Sandwich zrezygnował po seksskandalu

-

Burmistrz podmiejskiego Sandwich zrezygnował ze stanowiska po przedstawieniu mu zarzutów korzystania z usług prostytutek. Burmistrz jest jednym z grupy dziewięciu mężczyzn aresztowanych po trwającym od 2016 roku śledztwie.

W grudniu 2016 roku biuro szeryfa powiatu La Salle wraz z agencją Tri-DENT Drug Task Force i departamentami policji z miejscowości Peru i Ottawa rozpoczęło śledztwo w sprawie zorganizowanej siatki prostytutek i ich klientów, wśród których znajdowali się mężczyźni piastujący wysokie stanowiska. Wśród oskarżonych o korzystanie z usług prostytutek znaleźli się m.in. dyrektor szpitala w Peru, obrońca publiczny powiatu Putnam i burmistrz miasteczka Sandwich. Obciążających dowodów dostarczył tajny informator policji, który zdołał przeniknąć do wnętrza grupy.

66-letni burmistrz Sandwich Rick A. Olson w zeszły piątek został aresztowany w związku z incydentem płacenia za usługi seksualne, do którego doszło 14 marca. W poniedziałek 13 maja Olson wysłał do rady miasta list, w którym przeprosił za swoje zachowanie i zrezygnował ze stanowiska.

Rick A. Olson był burmistrzem Sandwich od 2013 roku. Wcześniej przez 16 lat kierował lokalnym departamentem policji. Jeśli zostanie uznany winnym korzystania z usług prostytutek, grozi mu do roku więzienia i 2,5 tys. dol. grzywny.
(gd)

Na zdjęciu: Ratusz w Sandwich fot.A. McMurray/Wikipedia

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks