REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoBurmistrz Rahm Emanuel chce obalenia gubernatorskiego weta ws. broni

Burmistrz Rahm Emanuel chce obalenia gubernatorskiego weta ws. broni

-

Burmistrz Rahm Emanuel przyłączył się do zwolenników kontroli broni palnej w lobbowaniu parlamentarzystów, aby obalili weto gubernatora Bruce’a Raunera wobec ustawy wymagającej posiadania licencji stanowej przez sprzedawców broni.

Jak stwierdził burmistrz Rahm Emanuel, gubernator Bruce Rauner sprzeciwił się woli społeczeństwa i nie postąpił jak przywódca Illinois, gdy zawetował ustawę, która wprowadza obowiązek posiadania licencji stanowej dla dilerów broni palnej. Dlatego, zdaniem burmistrza Chicago, demokratyczni i republikańscy parlamentarzyści powinni zjednoczyć się i obalić weto gubernatora.

REKLAMA

W akcji wywierania nacisków na legislatorów biorą też udział organy ścigania, w tym prokurator stanowa powiatu Cook Kim Foxx, która skrytykowała gubernatorskie weto i uzasadnienie, jakie Rauner podał dla swojej decyzji.

Według Raunera, wprowadzenie wymogu licencji dla dilerów broni nie powstrzyma przestępczości, a będzie kolejną biurokratyczną przeszkodą dla prowadzenia biznesu.

Jednak w opinii prokurator Kim Foxx wprowadzenie obowiązku posiadania licencji przez sprzedawców broni pomoże zmniejszyć przemoc dzięki lepszemu monitorowaniu sprzedaży.

Gubernator Rauner nie zgodził się z krytykami i powiedział, że wkrótce przedstawi własny, jego zdaniem lepszy plan kontroli broni palnej.

Na razie nie jest jasne, czy zwolennicy obalenia weta Raunera pozyskali w legislaturze odpowiednią liczbę głosów.

(ao)

Na zdjęciu: Rahm Emanuel fot.Tannen Maury/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

2107785709 views

REKLAMA

REKLAMA

2107785941 views

REKLAMA

2109582332 views

REKLAMA

2107786082 views

REKLAMA

2107786181 views

REKLAMA

2107786289 views