REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Burmistrz poparła Marie Newman w prawyborach do Kongresu

Burmistrz poparła Marie Newman w prawyborach do Kongresu

-

Burmistrz Lori Lightfoot udzieliła oficjalnego poparcia demokratce Marie Newman w wyścigu do Kongresu USA z 3. okręgu wyborczego. W najbliższych prawyborach Newman już po raz drugi będzie próbowała pozbawić stanowiska długoletniego demokratycznego kongresmena tego okręgu, Dana Lipinskiego.

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot dołączyła do rosnącej grupy zwolenników demokratki Marie Newman, którzy udzielili jej oficjalnego poparcia. Do tej pory poparli ją m.in. chicagowscy radni George Cardenas (12. okręg) i Mike Rodriguez (22. okręg), Cook County College Teachers Union Local 1600 oraz potężny liczbowo i politycznie związek zawodowy Service Employee International Union (SEIU).

REKLAMA

Urzędujący kongresman jest krytykowany za decyzje niezgodne z ideałami demokratów, m.in. głosowanie przeciwko Obamacare, przeciwko podniesieniu minimalnej stawki płacy oraz za restrykcjami dotyczącymi aborcji.

W poprzednich prawyborach do Kongresu w 2018 roku wyścig w 3. okręgu kongresowym był jednym z najbaczniej obserwowanych pojedynków wyborczych w kraju. Ostatecznie Lipinski pokonał Newman niewielką przewagą głosów.

3. okręg kongresowy obejmuje południowe rejony aglomeracji Chicago.
(jm)

1 KOMENTARZ

  1. Kongresman Lipiński to właśnie jeden z nielicznych demokratów, którzy są za ograniczeniami prawa aborcyjnego. Dlatego musi być usunięty, bo nie można ograniczać prawa do mordowania dzieci nienarodzonych. Tak uważają obecne “elity” partii, która obecnie tylko przez nieporozumienie jest nazywana demokratyczną.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks