REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Burmistrz ogłosiła nominację na szefa CDOT

Burmistrz ogłosiła nominację na szefa CDOT

-

Gia Biagi, doświadczona projektantka przestrzeni miejskiej, została mianowana przez burmistrz Lori Lightfoot na szefową departamentu transportu w Chicago (CDOT). Jej kandydaturę musi jeszcze zatwierdzić Rada Miasta.

Biagi ma przejąć stanowisko od pełniącego obowiązki komisarza CDOT Thomasa Carneya, wyznaczonego na to miejsce po odejściu w maju Rebeki Scheinfeld. Carney był jej pierwszym zastępcą i powróci do tej roli.

REKLAMA

Gia Biagi była dyrektorką w Studio Gang, znanej chicagowskiej pracowni architektonicznej. Była także szefową personelu w chicagowskim departamencie parków i pracowała w departamencie planowania i rozwoju.

„ Jej wieloletnie doświadczenie w terenie sprawia, że jest idealnym wyborem do prowadzenia naszego ambitnego programu CDOT w nadchodzącej dekadzie” – stwierdziła burmistrz Lightfoot w oświadczeniu.

Biagi była jedną z 12 osób, które poprzedni burmistrz Rahm Emanuel powołał do miejskiej grupy, której zadaniem było zarekomendowanie lokalizacji pod muzeum twórcy „Gwiezdnych Wojen” George’a Lucasa. Projekt ostatecznie nie został zrealizowany w naszym mieście.

„Nie mogę się doczekać, aby wykorzystać moje zdobyte doświadczenie, aby CDOT pod moim kierownictwem realizował kolejne inwestycje, które zwiększą mobilność we wszystkich naszych dzielnicach” – stwierdziła Biagi w komunikacie.

Chicagowski departament transportu (CDOT) odpowiada za stan ponad 4600 mil ulic, 200 mostów i wiaduktów, 275 mil ścieżek rowerowych, 300 tys. latarni i 3000 skrzyżowań z sygnalizacją świetlną na terenie całego miasta.

(tos)

Na zdjęciu: Gia Biagi fot.Studio Gang

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks