REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Burmistrz nie przewiduje podwyżki podatku od nieruchomości w 2020 r.

Burmistrz nie przewiduje podwyżki podatku od nieruchomości w 2020 r.

-

Burmistrz Lori Lightfoot powiedziała, że nie będzie dodatkowej podwyżki podatków od nieruchomości w Chicago w przyszłym roku, ale dalsze decyzje w tej sprawie zależeć będą od stanowych ustawodawców.

W czasie kampanii i po wygraniu wyborów na burmistrza w kwietniu, Lori Lightfoot wielokrotnie obiecywała, że w pierwszej kolejności będzie ograniczać wydatki, zanim zacznie wprowadzać niepopularne wśród mieszkańców podwyżki podatków od nieruchomości.

REKLAMA

W swoim projekcie budżetu na 2020 rok zaproponowała podwyżkę tej części podatku od nieruchomości, która trafia na chicagowskie biblioteki publiczne. Dzięki uzyskaniu dodatkowych wpływów, szacowanych na 18 mln dolarów, biblioteki byłyby czynne w niedzielę.

Na razie burmistrz nie przewiduje dodatkowej podwyżki, ale jednocześnie ostrzega, że to się może zmienić, jeżeli ustawodawcy w Springfield nie poprą jej propozycji.

Stanowy parlament nie zajął się podczas jesiennej sesji rewizją planów dotyczących opodatkowania dochodów z kasyna, pierwszego które ma powstać w Chicago, o co zabiegała Lightfoot podczas ubiegłotygodniowej wizyty w Springfield.

Promowała także jej inne propozycje budżetowe, które wymagają zgody stanowego parlamentu, w tym poparcia wprowadzenia podwyżki podatku (RETT – real estate transfer tax) od przeniesienia tytułu własności najdroższych nieruchomości. Decyzje w tej sprawie także zostały odłożone w Springfield na przyszły rok.

Projekt budżetu Lightfoot już uzyskał zielone światło Komisji Budżetowej w Radzie Miasta Chicago. We wtorek zajęła się nim Komisja Finansowa, a pod obrady całej rady trafi prawdopodobnie w środę.

Lori Lightfoot powiedziała w poniedziałek, że nie zamierza wprowadzać istotnych zmian do swojej propozycji budżetowej, aby uzyskać minimum 26 głosów w 50-osobowej Radzie Miasta koniecznych do jej przegłosowania. Do głosowania może dojść w przyszłym tygodniu.

Burmistrz zgodziła się na podwyżkę z 97 tys. do 122 tys. dol. budżetów, którymi dysponują radni w swoich okręgach wyborczych. Roczne wydatki miasta na utrzymanie radnych i ich biur wzrosną więc o 26 proc. do 6,1 mln dol.

(tos)

Na zdjęciu: Burmistrz Lori Lightfoot fot.Mayor Lori Lightfoot/Twitter

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks