REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoBurmistrz Minnesoty udzieli ślubów chicagowskim gejom

Burmistrz Minnesoty udzieli ślubów chicagowskim gejom

-

Burmistrz Minneapolis, Raymond Thomas Rybak, zaprasza gejowskie i lesbijskie pary z Chicago do zawierania ślubów na “ziemi 10 tysięcy jezior”. Kampanię rekrutowania par tej samej płci rozpoczął od wizyty w Center on Halsted. Zainteresowanym tłumaczy, że zamiast długiej i kosztownej podróży np. do Kalifornii, mogą wziąć ślub w Minneapolis, równie pięknym, lecz znacznie mniej kosztownym.

Raymond Thomas Rybak na rękach zwolenników po paradzie May Day w Powderhorn Park w Minneapolis, Minnesota fot. Jonathunder/Wikimedia
Raymond Thomas Rybak na rękach zwolenników po paradzie May Day w Powderhorn Park w Minneapolis, Minnesota fot. Jonathunder/Wikimedia

REKLAMA

W rozmowie z NBC Rybak opowiedział się za zalegalizowaniem homomałżeństw w Illinois. Dopóki to nie nastąpi, zaprasza do siebie. Podkreśla, że podróż samochodem między obu miastami zabiera zaledwie 6 godzin. “Kocham Chicago i lubię tu zostawiać pieniądze. Jeśli jednak mieszkańcom tego miasta i stanu nie przyznano praw, na jakie zasługują, to będę szczęśliwy, jeśli przyjadą do nas i u nas wydadzą pieniądze”.

Rybak szacuje, że jeśli jego chicagowska kampania będzie sukcesem, to Minneapolis zarobi na ślubach dziesiątki, a może nawet setki tysięcy dolarów.

Myśl o tym, że chicagowianie będą płacić za śluby i przyjęcia w innym mieście niepokoi burmistrza Rahma Emanuela, który spędza wiele czasu na rozmyślaniach, jak zdobyć więcej pieniędzy dla miasta. Denerwuje go również to, że Legislatura stanowa nie zalegalizowała homoseksualnych małżeństw w czasie wiosennej sesji. “Brak ustawy w tej sprawie jest niekorzystny dla Chicago, całego Illinois i lokalnej gospodarki. Poza tym, blokuje tworzenie nowych miejsc pracy. Jeśli nasz stan będzie wszystkich traktował jednakowo, to ściągniemy do miasta więcej turystów” − mówił Emanuel.

Podobną opinię wyraził gubernator Pat Quin. Gubernator uważa, że niezatwierdzenie ustawy legalizującej homoseksualne małżeństwa nie tylko odbiera ludziom należne im prawa, lecz niekorzystnie wpływa na ekonomię.

Organizacje gejowskei i lesbijskie mają nadzieję, że stanowa Legislatura zajmie się ich sprawą na początku jesiennej sesji.

Tymczasem burmistrz Rybak od lat działa na rzecz równości małżeńskiej dla ludzi wszystkich orientacji seksualnych. W Minnesocie homoseksualne małżeństwa zalegalizowano w dniu 1 sierpnia br. Już pierwszego dnia burmistrz Minneapolis udzielił ślubu 46 parom. Wraz z nimi bawił się w miejskiej rotundzie przez całą noc.

(eg)

REKLAMA

2117763441 views

REKLAMA

2117763591 views

REKLAMA

REKLAMA

2119559953 views

REKLAMA

2117763682 views

REKLAMA

2117763757 views

REKLAMA

2117763828 views