REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Burmistrz Lori Lightfoot rozpoczęła urzędowanie

Burmistrz Lori Lightfoot rozpoczęła urzędowanie

-

Lori Lightfoot wczoraj została zaprzysiężona na urząd burmistrza Chicago. Lightfoot jest pierwszą Afroamerykanką na stanowisku burmistrza Chicago i jednocześnie pierwszą na tym stanowisku zdeklarowaną przedstawicielką społeczności gejowskiej. Po południu nowo zaprzysiężona burmistrz w ratuszu przyjmowała gratulacje od mieszkańców miasta, w tym również od naszej gazety.

Podczas historycznej ceremonii, która odbyła się 20 maja w Wintrust Arena Lori Lightfoot została zaprzysiężona na 56. burmistrza Chicago. Ceremonii zaprzysiężenia dokonała sędzia federalna Susan Cox. Podczas półgodzinnego przemówienia nowa burmistrz wezwała miasto do jedności dla wspólnych celów – przede wszystkim utrzymania bezpieczeństwa, edukacji, stabilności finansowej oraz zwalczania korupcji. Powtórzyła zapowiedź dążenia do reform w strukturach miasta i wezwała radnych do wspierania jej wysiłków.

Ponad półgodzinne przemówienie pani burmistrz było kilka razy przerywane owacjami na stojąco publiczności fot.Peter Serocki

Po południu w chicagowskim ratuszu nowa burmistrz w towarzystwie żony Amy Eshleman podczas „otwartych drzwi” spotkała się z mieszkańcami miasta i przyjmowała od nich gratulacje – również od naszej gazety. Podobnie jak podczas inauguracji poprzednich burmistrzów kolejka chętnych, by pogratulować nowej burmistrz, była bardzo długa.

Przypomnijmy, że Lightfoot – nowicjuszka polityczna, była federalna oskarżycielka, w kwietniowych wyborach pokonała dużą przewagą głosów polityczną weterankę, Toni Preckwinkle, szefową Rady Powiatu Cook i Partii Demokratycznej tego powiatu.

Oprócz Lori Lightfoot zaprzysiężone zostały skarbnik miejska Melissa Conyears-Ervin i sekretarz miasta Anna Valencia. Tym samym po raz pierwszy w historii miasta trzy kluczowe pozycje w ratuszu obsadzone są przez przedstawicielki mniejszości rasowych. Zaprzysiężeni zostali też chicagowscy radni z 50 okręgów.

Na obu wydarzeniach obecni byli nasi reporterzy oraz przedstawiciele Związku Narodowego Polskiego i Kongresu Polonii Amerykańskiej. Obszerna relacja z inauguracji w weekendowym wydaniu gazety.

(jm, ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks