REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Burmistrz Lori Lightfoot mianowała nową radę edukacji

Burmistrz Lori Lightfoot mianowała nową radę edukacji

-

Burmistrz Lori Lightfoot mianowała nową radę edukacji fot.Chicago Mayor’s Office/Facebook

Burmistrz Lori Lightfoot ogłosiła nazwiska nowego prezesa i członków rady edukacji. Reforma systemu szkolnictwa i rady, która wraz z burmistrzem kontroluje chicagowskie szkoły publiczne, była jedną z obietnic wyborczych nowej burmistrz.

REKLAMA

Burmistrz Lori Lightfoot w poniedziałek mianowała byłego senatora stanowego Miguela del Valle na przewodniczącego nowej rady edukacji i ogłosiła nazwiska jej członków. Zgodnie z zapowiedziami wszyscy oni są czynnie zaangażowani w system szkolnictwa – są wśród nich nauczyciele, rodzice i dziadkowie dzieci uczęszczających do placówek Chicago Public Schools (CPS). Zdaniem burmistrz nowa rada przede wszystkim odzwierciedla różnorodność Chicago. Lightfoot zaleciła nowym członkom, by w dyskusji na temat szkolnictwa skupiać się na równości i otwartości.

Wiceprzewodniczącym rady został Sendhil Revulur, a pozostałymi członkami Elizabeth Todd-Breland, Luisiana Melendez, Amy Rome, Lucino Sotelo i Dwayne Truss.
22 maja, dwa dni po zaprzysiężeniu nowej burmistrz, wszystkich siedmiu członków Chicago Board of Education ustąpiło ze stanowisk na jej polecenie. Rada edukacyjna działająca z nominacji Emanuela nigdy nie wyraziła sprzeciwu wobec jego decyzji i zatwierdzała je jednogłośnie, jak m.in. kontrowersyjne zamknięcie 50 szkół.

Stanowa Izba Reprezentantów Illinois w kwietniu przegłosowała projekt ustawy zakładający stworzenie wybieralnej rady szkolnictwa. Niestety nie wiadomo, kiedy proponowana regulacja wejdzie w życie. Burmistrz Lori Lightfoot chciałaby, aby już od przyszłego roku członkowie chicagowskiej rady szkolnej wybierani byli w demokratycznej elekcji. (jm, ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks