REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Burmistrz Lightfoot podpisała nowelizację proimigranckiego rozporządzenia

Burmistrz Lightfoot podpisała nowelizację proimigranckiego rozporządzenia

-

Burmistrz Lori Lightfoot podpisała nowelizację rozporządzenia, która wzmacnia status Chicago jako miasta przyjaznego dla imigrantów. Rozporządzenie określane jako  „Welcoming City Ordinance”, kończy współpracę policji chicagowskiej z federalnymi służbami imigracyjnymi (ICE).

Burmistrz Lori Lightfoot podpisała we wtorek 23 lutego poprawki likwidujące luki w rozporządzeniu Welcoming City. Uszczelnione przepisy zabraniają policji jakiejkolwiek współpracy z federalnymi służbami imigracyjnymi (Immigration and Customs Enforcement, ICE).

REKLAMA

2147483647 clicks

Zgodnie z nowelizacją, policja chicagowska nie będzie mogła – jak dotąd – współpracować z agentami ICE w przypadku osób, których nazwiska znajdują się w bazie danych gangów chicagowskich, lub mających zarzuty czy wyroki, bądź aktywne nakazy aresztowania.

Policja nie będzie mogła również zatrzymywać osób tylko z powodu podejrzenia o ich nielegalny pobyt na terenie Stanów Zjednoczonych ani przekazywać nikogo do aresztu ICE w celu wyegzekwowania prawa imigracyjnego.

Ordynacja została przegłosowana przez Radę Miejską Chicago w styczniu. O zmianę zapisów od lat starały się grupy aktywistów zajmujące się prawami imigrantów.

Przeciwnicy rozporządzenia wyrażają obawy, że utrudni ono policji walkę z przestępczością, a przede wszystkim z gangami.

 (kk)

1 KOMENTARZ

  1. “Secesja” miasta i stanu nastąpiła już wcześniej. Nie liczą się mieszkańcy miasta i stanu. Gangi narkotykowe strzelają do mieszkańców południowej i południowo – zachodniej części Chicago jak myśliwi do kaczek, ale dla gubernatora i pani burmistrz najważniejsza jest jak największa liczab nielegalnych imigrantów. Zapewne uważają, że tym “przykryja” swoje nieudolne rządy.

REKLAMA

2131810501 views

REKLAMA

REKLAMA

2131810516 views

REKLAMA

REKLAMA

2133606836 views

REKLAMA

2131810526 views

REKLAMA

2131810529 views

Alexandra Sankowska

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

REKLAMA

2131810533 views

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek

Mateusz Boksa

Hubert Dybiński

Sebastian Skoczeń

Patrycja Szot

Emilia Jodlowska

Ania Wilkowski