REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoBurmistrz Lightfoot broni decyzji o powrocie uczniów CPS do sal lekcyjnych

Burmistrz Lightfoot broni decyzji o powrocie uczniów CPS do sal lekcyjnych

-

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot broniła decyzji o powrocie uczniów CPS (Chicago Public Schools) do nauki stacjonarnej począwszy od nowego roku kalendarzowego, nawet w sytuacji, gdy liczba zachorowań na koronawirusa będzie nadal rosła.

„Oczywiście robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić bezpieczeństwo każdemu mieszkańcowi, w tym oczywiście młodym ludziom” – powiedziała Lightfoot. „W ciągu ostatnich kilku miesięcy podjęliśmy wiele działań mających na celu zapewnienie ochrony w poszczególnych klasach, tak aby w razie potrzeby uczniowie wracali do klas i do budynków szkolnych, które mają najwyższy możliwy poziom ochrony przed COVID-19” – wskazała burmistrz.

REKLAMA

Chicagowskie kuratorium oświadczyło we wtorek, że planuje wpuścić uczniów pod szkolne dachy na początku stycznia. Lightfoot powiedziała, że decyzja „jest kwestią sprawiedliwości”.

„Wiemy, że dobrze u niektórych uczniów sprawdza się nauka na odległość, ale warunkiem jest osoba dorosła, która jest w domu i w razie potrzeby może pomóc uczniowi w podstawowych i bardziej skomplikowanych kwestiach” – przyznała burmistrz. „Niestety, nie jest to doświadczenie części z naszych dzieci. A dla niektórych, zwłaszcza dla najmłodszych i tych o specjalnych potrzebach, szkoła jest czymś więcej niż tylko miejscem, do którego chodzą i uczą się czytać i pisać oraz arytmetyki” – mówiła burmistrz. Szkoła jest również miejscem, w którym dzieci uczą się zachowań społecznych, gdzie łączą się z rówieśnikami i otrzymują inne wsparcie, a nawet opiekę zdrowotną. „Nie możemy sobie pozwolić na to, by ci uczniowie zostali w tyle” – powiedziała w czasie konferencji prasowej Lori Lightfoot.

Kuratorium CPS zapowiedziało, że rodzice będą mieli możliwość rezygnacji z nauczania stacjonarnego. Nauka rozpocznie się 11 stycznia dla uczniów Pre-K i uczniów programów specjalnych. Wszyscy uczniowie klas K-8 powrócą do szkół 1 lutego.

Bieżący plan powrotu do nauki stacjonarnej jest kolejną próbą przywrócenia zajęć w chicagowskich szkołach. Związki zawodowe chicagowskich nauczycieli (CTU) ponownie wyraziły swój sprzeciw wobec  nauczania w budynkach szkolnych w czasie pandemii.

(kk)

REKLAMA

2107696656 views
Poprzedni artykułCzas fikcji
Następny artykułKolejny tablet już w rękach Czytelnika

REKLAMA

REKLAMA

2107696888 views

REKLAMA

2109493279 views

REKLAMA

2107697029 views

REKLAMA

2107697128 views

REKLAMA

2107697236 views