REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Burmistrz i gubernator ogłosili stan klęski dotyczący wybrzeża

Burmistrz i gubernator ogłosili stan klęski dotyczący wybrzeża

-

Stan katastrofy dotyczący wybrzeża jeziora Michigan ogłosili w czwartek 6 lutego burmistrz Chicago Lori Lightfoot i gubernator Illinois J.B. Pritzker. Największe szkody wyrządziła styczniowa burza.

Wydanie proklamacji katastrofy przez miasto i stan ma na celu pozyskanie większych funduszy na ochronę i odbudowę ponad 30 mil wybrzeża w powiatach Cook i Lake, które ucierpiało podczas styczniowej burzy.

REKLAMA

10 i 11 stycznia silne wiatry, ulewa, śnieg i lód wyrządziły znaczne szkody zarówno na plażach i terenach rekreacyjnych, jak i nadbrzeżnych posiadłościach.

Gubernator Illinois J.B. Pritzker powiedział także, miasto i stan są w trakcie przygotowywania odpowiedniej dokumentacji dla federalnego biura zarządzania kryzysowego (Federal Emergency Management Agency), co ma pozwolić na uzyskanie proklamacji klęski również na poziomie federalnym.

Według burmistrz Lightfoot, miasto nie poradzi sobie samo z odbudową wybrzeża.

Do szkód wyrządzonych przez zimę przyczynia się też najwyższy od ponad 30 lat poziom wód w jeziorze Michigan. W styczniu był on średnio o 4 cale większy od rekordowego wyżu z 1987 roku.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks