REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoBurmistrz Aurory kolejnym republikańskim kandydatem na gubernatora (PODCAST)

Burmistrz Aurory kolejnym republikańskim kandydatem na gubernatora (PODCAST)

-

Burmistrz Aurory Richard Irvin wystartował w wyborach na gubernatora Illinois. Jest kolejnym kandydatem ubiegającym się o republikańską nominację w prawyborach, które odbędą się w czerwcu. Kandydaturę Irvina, jak spekulują media, wspiera najbogatszy mieszkaniec Illinois Ken Griffin, zadeklarowany przeciwnik urzędującego demokratycznego gubernator JB Pritzkera, który ubiega się o reelekcję.

Z redaktor naczelną „Dziennika Związkowego” Alicją Otap rozmawia Joanna Trzos. Podcast „Dziennika Związkowego” powstaje we współpracy z radiem WPNA 103.1 FM

REKLAMA

51-letni Richard Irvin, który jest pierwszym czarnoskórym burmistrzem Aurory, drugiego co do wielkości miasta w Illinois, swoją decyzję o kandydowaniu na najwyższy urząd w stanie ogłosił w poniedziałek 17 stycznia w święto federalne –Dzień Martina Luthera Kinga.

Stanowa posłanka Avery Bourne jest kandydatką na wicegubernatora u boku Irvina. Bourne była najmłodszym członkiem stanowego parlamentu w Springfield, kiedy składała przysięgę w 2015 r. 29-letnia Republikanka reprezentuje 95. okręg wyborczy na południu Illinois (Downstate).

Irvin po raz pierwszy został wybrany na burmistrza Aurory w 2017 r., co uczyniło go pierwszym Afroamerykaninem na tym stanowisku. Został ponownie wybrany w ubiegłym roku.

W nagraniu wideo opublikowanym na jego oficjalnej stronie wyborczej irvinbourne.com, Irvin przypomina, że dorastał w Aurorze w budynku socjalnym (Section 8) i był wychowywany przez samotną matkę.

Po zakończeniu służby wojskowej, podczas której brał udział w działaniach w Zatoce Perskiej, ukończył w 1998 r. studia prawnicze i pracował jako asystent prokuratora stanowego w powiecie Cook i w biurze prokuratora stanowego powiatu Kane.

„Moje miasto jest bezpieczniejsze, silniejsze i pełne możliwości. Chcę tego samego dla Illinois” – powiedział Irvin, tłumacząc rozpoczęcie starań o stanowisko gubernatora.

O jego starcie w prawyborach Partii Republikańskiej spekulowano od grudnia, kiedy z wielu źródeł docierały informacje, że najbogatszy mieszkaniec Illinois, miliarder Ken Griffin zamierza wspierać czarnoskórego burmistrza Aurory w wyborach na gubernatora Illinois. Griffin jest zadeklarowanym przeciwnikiem urzędującego demokratycznego gubernatora JB Pritzkera, który będzie się ubiegać o reelekcję w nadchodzących listopadowych wyborach.  Najbogatsi mieszkańcy Illinois stanęli w 2020 roku po różnych stronach politycznej barykady.

Czy wspierany przez Griffina republikański kandydat zmierzy się z Pritzkerem w listopadowych wyborach powszechnych zadecyduje wynik czerwcowych prawyborów.

Swój start w wyborach na gubernatora z ramienia Partii Republikańskiej ogłosiło kilku innych kandydatów, m.in. senator stanowy Darren Bailey, były stanowy senator Paul Schimpf i biznesmen z Schaumburga Gary Rabine.

Do tematu powrócimy w weekendowym wydaniu naszej gazety

Joanna Trzos

j.trzos@zwiazkowy.com

REKLAMA

2109295768 views

REKLAMA

2109296000 views

REKLAMA

REKLAMA

2111092391 views

REKLAMA

2109296141 views

REKLAMA

2109296240 views

REKLAMA

2109296348 views