REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Brytyjski turysta raniony nożem. Ścigał napastników

Brytyjski turysta raniony nożem. Ścigał napastników

-

Noe Mondragon (z lewej) i Luis Salgado-Camargo  zatrzymani w związku z napadem na turystę na Oak Street Beach w Chicago fot.Chicago Police Department
Noe Mondragon (z lewej) i Luis Salgado-Camargo zatrzymani w związku z napadem na turystę na Oak Street Beach w Chicago fot.Chicago Police Department

Para brytyjskich turystów padła ofiarą kieszonkowców. Neil McCarthy i jego dziewczyna Carisa Lerner zostali obrabowani w pobliżu Oak Street Beach. McCarthy doznał obrażeń w wyniku ran zadanych nożem.

REKLAMA

Para była dopiero pierwszy dzień w Chicago. Miała nadzieję spędzić relaksujący weekend, gdy w drodze do hotelu została otoczona przez trzech mężczyzn, którzy pod groźbą użycia noża zażądali oddania wartościowych przedmiotów.

McCarthy oddał kieszonkowcom komórkę i portfel. Gdy napastnicy zaczęli napastować jego dziewczynę, stanął w jej obronie. Podczas przepychanki został ranny w ramię. Doznał też ran ciętych dłoni, gdy próbował napastnikowi wytrącić nóż z ręki.

Po przyjeździe karetki Lerner przy pomocy aplikacji Find My iPhone namierzyła telefon narzeczonego. McCarthy poszedł za tropem i dostrzegł jednego z napastników. Podjęty pościg pozwolił na schwytanie podejrzanego i przekazanie go policji.

18-latek przebywa w areszcie. McCarthy ze swej strony zapewnia, że wciąż darzy Chicago sympatią i zamierza złożyć w Wietrznym Mieście kolejną wizytę. (ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks