REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Broń nie dla „niebezpiecznych”

Broń nie dla „niebezpiecznych”

-

Gubernator Bruce Rauner podpisał ustawę umożliwiającą policji konfiskatę broni palnej osobom uznanym przez sąd za „stwarzające zagrożenie dla siebie i otoczenia”. Wniosek o uznanie osoby za niebezpieczną będzie mogła wnieść rodzina lub policja.

Ustawa Firearm Restraining Order Act, zwana potocznie „red flag”, czyli „ustawą chorągiewki ostrzegawczej” umożliwi policji konfiskowanie broni palnej osobom, które mogą stanowić zagrożenie dla siebie lub dla otoczenia. Rodziny osób używających przemocy lub z różnych przyczyn przedstawiających zagrożenie, mogą występować do sądu o nakaz odebrania tym osobom broni palnej. O konfiskatę broni może zabiegać też policja. Konfiskata ma charakter tymczasowy, a broń ma być odbierana na sześć miesięcy.

REKLAMA

Autorką ustawy jest demokratyczna poseł stanowa z Addison, Kathleen Willis, która pracowała nad jej projektem od czterech lat. Zdaniem poseł Willis, podpisana przez gubernatora Raunera ustawa będzie skutecznym narzędziem zapobiegania masowym strzelaninom, samobójstwom z użyciem broni palnej i tragediom rodzinnym. Bruce Rauner podpisał ustawę 16 lipca. Podczas konferencji prasowej gubernator powiedział, że jest „dumny z wprowadzenia nowych przepisów”. Podkreślił, że ustawa była wspierana przez służby mundurowe i jest „istotnym krokiem ku poprawie bezpieczeństwa mieszkańców naszego stanu”.
(gd)

fot.Tannen Maury/EPA/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks