REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Boeing Co. skarżony za katastrofę samolotu linii lotniczych Asiana

Boeing Co. skarżony za katastrofę samolotu linii lotniczych Asiana

-

Chicagowska firma prawnicza Ribbeck Law Chartered przygotowuje się do oskarżenia producenta samolotów Boeing Co. w imieniu 83 pasażerów linii lotniczych Asiana. Osoby te znajdowały się na pokładzie samolotu, który 6 lipca rozbił się podczas lądowania na lotnisku w San Francisco. Firma RLC podejrzewa, że przyczyną katastrofy była mechaniczna usterka automatycznego zaworu w Boeingu 777. 

Wnętrze samolotu Boeing 777, linii Asiana fot. National Transportation Safety Board
Wnętrze samolotu Boeing 777, linii Asiana fot. National Transportation Safety Board

Na początku tego tygodnia do sądu okręgowego powiatu Cook w Chicago wpłynęła petycja o zachowanie dowodów. Dodatkowo, firma adwokacka zwróci się z takim samym żądaniem do Asiana Airlines oraz producentów komponentów samolotu. Ribbeck wskazał również kilka innych usterek m.in. z pasami bezpieczeństwa i drzwiami awaryjnymi.

Na pokładzie samolotu znajdowało się 307 pasażerów i załoga. Według ekspertów maszyna leciała zbyt nisko i zbyt wolno. Uderzenie o płytę lotniska spowodowało wybuch pożaru. Zginęły 3 osoby. Dziesiątki innych odniosły obrażenia.

Pilot samolotu powiedział, że kontrolując szybkość lotu polegał na automatycznym sprzęcie w swojej kabinie. Inspektorzy nadal badają, czy panel kontrolny był włączony.

“Musimy znaleźć przyczynę katastrofy i żądać, by problemy linii lotniczej Asiana i samolotów typu Boeing 777 zostały natychmiast rozwiązane. Nie możemy dopuścić do nowych tragedii” – oświadczyła Monica R. Kelly, prawnik firmy Ribbock Law Chartered.

Sprawą zajęła się chicagowska firma adwokacka, ponieważ w Chicago mieści się główna siedziba Boeing Co. Kompania ta dotychczas nie udzieliła żadnych komentarzy na temat kroków podjętych przez Ribbock Law Chartered.

(eg)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks