REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Biznesman z Winnetki ubiega się o urząd gubernatora

Biznesman z Winnetki ubiega się o urząd gubernatora

-

Bogaty biznesman z Winnetki, 57-letni szef firmy inwestycyjnej CRCR, Bruce Rauner, oficjalnie zapowiedział rozpoczęcie walki o urząd gubernatora Illinois w 2014 roku. 

Bruce Rauner fot. illinoisobserver.net
Bruce Rauner fot. illinoisobserver.net

Rauner po ukończeniu wydziału ekonomicznego w Dartmouth College, tytuł magistra ekonomii zdobył na Harvardzie. Jego firma obsługuje ponad 200 kompanii, zajmuje się m.in. inwestycjami stanowych funduszy emerytalnych.

Obecnie Rauner pełni również funkcję przewodniczącego komitetu edukacyjnego w Obywatelskim Komitecie Klubu Komercyjnego w Chicago, jest współprzewodniczącym Inicjatywy Chicagowsko-Chińskiej ća także przewodniczącym sieci szkół czarterowych ACT. Zasiadał w radzie dyrektorów wielu organizacji społecznych, a za działalność społeczno-charytatywną i na rzecz ekonomicznego rozwoju miasta otrzymał szereg nagród.

Wśród priorytetów Raunera jest zmniejszenie stanowego rządu, poprawa edukacji i klimatu biznesowego.

Oprócz Raunera zainteresowanie urzędem gubernatora wyraziło kilku innych republikanów, w tym skarbnik stanowy, Dan Rutherford oraz senatorzy stanowi, Bill Brady i Kirk Dillard.

Po stronie demokratów gubernator Pat Quinn (który według NBC Tv będzie ubiegać się o kolejną kadencję) najprawdopodobniej zmierzy się z byłym szefem personelu Białego Domu, Billem Daley lub generalną prokurator Illinois, Lisą Madigan.

(eg)

REKLAMA

Poprzedni artykułNiedziela w Krainie Sztuki
Następny artykułAkademia Polskości

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks