REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Biura Stanowej Loterii ponownie otwarte

Biura Stanowej Loterii ponownie otwarte

-

Stanowa Loteria ponownie otworzyła dla petentów cztery biura, w których można osobiście załatwiać wszelkie sprawy związane ze zgłaszaniem i odbieraniem wygranych. Jednak główna siedziba zarządu Illinois Lottery w gmachu Thompson Center w centrum Chicago pozostaje ciągle zamknięta.

Ponownie dostępne dla graczy są biura Stanowej Loterii (tzw. claim centers) w Des Plaines, Fairview Heights, Rockford i Springfield, które otwarte są w godzinach od 8:30 a.m. do 4:30 p.m. Przedstawiciele Illinois Lottery poinformowali, że gracze nadal mogą zgłaszać wygrane za pośrednictwem poczty i w takim przypadku nie muszą przychodzić osobiście do biur.

REKLAMA

„Oczekujemy, że w ciągu pierwszych kilku tygodni nasze biura odwiedzi wielu graczy. Będziemy wdzięczni za cierpliwość i wyrozumiałość, tym bardziej, że wprowadziliśmy nowe protokoły dotyczące bezpieczeństwa” – stwierdził w oświadczeniu dyrektor Illinois Lottery Harold Mays.

Ze względu na zalecenia dotyczące dystansowania społecznego  wizyta w biurach Illinois Lottery będzie wyglądać inaczej niż przed ich zamknięciem 17 marca z powodu pandemii koronawirusa.

W każdej lokalizacji  tzw. claim centers wprowadzono system „wirtualnego lobby”, który pozwala petentom zarezerwować sms-owo miejsce w kolejce. Będą musieli poczekać w samochodzie lub w innym miejscu do czasu otrzymania powiadomienia, że mogą wejść do budynku. Każda osoba musi mieć założoną maseczkę ochronną, dotyczy to klientów jak i pracowników. Loteria przypomina, że gracze muszą mieć ze sobą nie tylko zwycięski kupon, który należy podpisać, ale także dokument tożsamości ze zdjęciem. Do zrealizowanej wygranej wymagany jest też numer Social Security.

„W ciągu ostatnich kilku miesięcy proces zgłaszania wygranych w Illinois Lottery odbywał się bardzo sprawnie za pośrednictwem poczty i w dalszym ciągu zachęcamy graczy do tej metody, którą preferujemy nawet po wejściu stanu w fazę czwartą (otwarcia gospodarki) – powiedział Mays.

Gracze, którzy zdecydują się na osobisty odbiór wgranej  mogą to zrobić w następujących lokalizacjach Illinois Lottery:

  • w Des Plaines przy 9511 Harrison Street in Des Plaines (Illinois 60016),
  • w Fairview Heights pry 15 Executive Drive in Fairview Heights ( Illinois 62208),
  • w Springfield (Lottery Headquarters) w Willard Ice Building (Dept. Of Revenue) przy 101 West Jefferson Street in Springfield (Illinois 62702),
  • w Rockford przy 200 South Wyman in Rockford (Illinois 61101).

Główne biuro Illinois Lottery w siedzibie władz stanowych w Chicago w budynku James R. Thompson Center (JRTC) przy 100 West Randolph w centrum pozostaje w dalszym ciągu zamknięte.

(tos)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks