REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Bilans weekendu: 1 osoba zabita, 13 rannych w wyniku strzelanin w Chicago

Bilans weekendu: 1 osoba zabita, 13 rannych w wyniku strzelanin w Chicago

-

Strzelaniną zakończyła się interwencja policjanta, który w drodze do pracy zauważył prawdopodobną kradzież samochodu w rejonie 5200 North Lawler Avenune. W strzelaninach w całym Chicago w ostatni weekend zginęła jedna osoba, a 13 zostało rannych.

Chicagowska policja poinformowała o incydencie, który miał miejsce w godzinach porannych w niedzielę, 8 marca. Policjant w drodze do pracy zauważył mężczyznę manipulującego przy samochodzie. Podjął interwencję poprzez zadeklarowanie, że jest policjantem. Wówczas osobnik oddał strzał w jego kierunku, ale chybił. Policjant odpowiedział ogniem, po czym sprawca zbiegł z miejsca wypadku samochodem.
Zbiegły mężczyzna zgłosił się do St. Bernard Hospital z raną postrzałową biodra, gdzie został opatrzony i przewieziony do Stroger Hospital. Jego udział w incydencie został potwierdzony w trakcie dochodzenia.

REKLAMA

Zdarzenie z użyciem broni, jest objęte dochodzeniem agencji COPA (Civilian Office od Police Accountability; złożone z cywilów biuro ds. dyscypliny i odpowiedzialności policji – przyp.red.) we współpracy z chicagowską policją. Policjant, który użył broni, został przesunięty do zadań administracyjnych na 30 dni.

Nie żyje mężczyzna postrzelony w niedzielę rano w rejonie 1200 West Garfield Boulevard. Gdy przechodził przez ulicę, podeszło do niego dwóch mężczyzn i oddało do wielokrotnie strzały, dwa z nich trafiły ofiarę w klatkę piersiową.

Śmierć mężczyzny stwierdzono w Centrum Medycznym University of Chicago, dokąd przewieziono go po strzelaninie. Policja poinformowała, że incydent został nagrany przez kamerę przejeżdżającego tamtędy autobusu Pace. Prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie.

Do strzelaniny doszło także w rejonie 900 East 79 Street, gdzie doszło do kłótni w czasie przyjęcia. Grupa gości została ostrzelana z szarego dodge’a chargera, strzały raniły w sumie 7 osób. Wszystkie osoby zostały przewiezione do okolicznych szpitali w stanie dobrym. Sprawcy zostali ujęci tego samego dnia – podczas wypadku na Dan Ryan Expressway, blisko 42 ulicy.

Ogółem, w ostatni weekend w wyniku incydentów z udziałem broni palnej w całym Chicago 1 osoba poniosła śmierć, a 13 zostało rannych.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks