REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago BIG na pomoc biznesom w czasie pandemii

BIG na pomoc biznesom w czasie pandemii

-

Trwa przyjmowanie podań o pomoc finansową dla małych biznesów w ramach drugiego etapu programu stanowego Business Interruption Grant (BIG).  Gubernator J.B. Pritzker uruchomił kilka miesięcy temu program pomocowy o łącznej wartości 636 milionów dolarów.

BIG jest największym programem tego typu w kraju – wykorzystuje federalne fundusze CARES Act do tworzenia programów naprawy gospodarczej: ponad 270 milionów dolarów dla małych firm i kolejne 270 milionów dolarów wyłącznie dla placówek opieki nad dziećmi.

Finansowanie może być wykorzystane na pomoc przedsiębiorstwom w pokryciu kosztów kapitału obrotowego, w tym kosztów wynagrodzeń, czynszu, mediów i innych kosztów operacyjnych określonych w poniższym wykazie kosztów kwalifikowanych.

Pierwsza transza pomocy trafiła już do przedsiębiorców – m.in. restauracji, usługi w zakresie higieny osobistej, siłowni i klubów fitness. Dotacje o średniej wysokości 17 tys. dolarów trafiły do 2800 firm na obszarach nieproporcjonalnie dotkniętych (disproportionately impacted areas, DIA). Ponad połowa dotacji trafiła do biznesów prowadzonych przez mniejszości.

W drugiej transzy dostępnych jest 220 mln dolarów dla wszystkich typów biznesów ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorstw działających na obszarach o nieproporcjonalnie dotkniętych (disproportionately impacted areas, DIA), a także przedsiębiorstw, które od wiosny nie były w stanie ponownie otworzyć działalności lub prowadzić działalności przy znacznie zmniejszonej produkcji. Część pieniędzy trafiła już w drugim etapie programu do przedsiębiorców – dopłaty otrzymało 1200 firm.

Szczegóły dotyczące dotacji, mapa obszarów nieproporcjonalnie dotkniętych pandemią oraz formularz aplikacyjny znajdują się na stronie: www2.illinois.gov/dceo/smallbizassistance/pages/c19disadvantagedbusgrants.aspx

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks