REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Biblioteka Abrahama Lincolna otrzymała cenny księgozbiór

Biblioteka Abrahama Lincolna otrzymała cenny księgozbiór

-

Prawdziwy skarb kolekcjonerski w postaci ponad 130 książek, które niegdyś były własnością znanego biografa Abrahama Lincolna, trafił do Biblioteki Prezydenckiej i Muzeum Abrahama Lincolna w Springfield.

Książki, które kiedyś należały do ​​Benjamina Thomasa, mogą być kopalnią wiedzy dla badaczy życia Lincolna, ponieważ wiele z nich zawiera odręczne komentarze autora, osobiste spostrzeżenia i zapiski.
Darowizna pochodzi z biblioteki Lincoln Land Community College, która otrzymała książki od Salome „Sally” Pasfield Thomas, wdowy po Benjaminie Thomasie, przed jej śmiercią w 1999 roku.

Benjamin Thomas mieszkał w Springfield od 1932 r. do śmierci w 1956 r. W tym czasie opublikował swoje najbardziej znane prace, w tym „Lincoln’s New Salem” w 1934 r. i „Abraham Lincoln: A Biography” w 1952 r.

„Biografia Abrahama Lincolna pióra Benjamina Thomasa była swego rodzaju złotym standardem tamtej epoki” – powiedział Ian Hunt, szef działu akwizycji zbiorów w Muzeum Lincolna w Springfield. „Thomas zajmuje bardzo wysokie miejsce w panteonie badaczy amerykańskiej historii. Wielu badaczy życia i epoki Lincolna sięga do jego dorobku każdego dnia”.

Hunt przyjął kolekcję na początku tego tygodnia podczas zorganizowanej w tym celu specjalnej uroczystości w Lincoln Land Community College .

Wśród 130 książek znajdują się m.in. biografie Lincolna i innych postaci historycznych z tego okresu, a także książek dotyczących wojny secesyjnej.

Podczas pobytu w Springfield Thomas kierował programem badawczym Stowarzyszenia im. Abrahama Lincolna i był kuratorem Biblioteki Historycznej Stanu Illinois.

Książki trafią do specjalnej kolekcji w muzeum, która już zawiera osobiste papiery i rękopisy Thomasa.

„Wiem, że postępujemy właściwie” – powiedziała o darowiźnie Tammy Kuhn-Schnell, dziekan biblioteki Lincoln Land Community College. „To przybliży sylwetki Lincolna i Thomasa przyszłym pokoleniom”.

(ar)

Na zdjęciu: Biblioteka Prezydencka i Muzeum Abrahama Lincolna w Springfield fot.Ewa Malcher

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks