0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoBezpłatny Internet dla potrzebujących rodzin w Chicago

Bezpłatny Internet dla potrzebujących rodzin w Chicago

-

Burmistrz Lori Lightfoot i prezes kuratorium chicagowskiej oświaty publicznej (Chicago Public Schools, CPS) dr Janice Jackson ogłosiły nowy program pomocowy, mający zapewnić bezpłatny i szybki Internet potrzebującym rodzinom, których dzieci uczęszczają do szkół publicznych w mieście.

Program Chicago Connected o wartości 50 milionów dolarów zapewni bezpłatny dostęp do internetu około 100 tys. uczniów CPS w ciągu czterech lat.

REKLAMA

Burmistrz Lightfoot powiedziała, że jest to jeden z największych i w planach najdłużej trwających programów tego typu.

„Niezawodny, szybki Internet jest jednym z najpotężniejszych motorów dostępu do informacji” – powiedziała burmistrz Lightfoot. „Pozwala on rodzinom na dostęp do nauki zdalnej i umożliwi rodzinom kontakt z rodziną blisko i daleko, zwłaszcza podczas COVID-19. Umożliwi rodzinom budowanie umiejętności zawodowych, ubieganie się o pracę, rejestrację do głosowania i śledzenie bieżących wydarzeń. Program ten jest kluczowym elementem naszej agendy STEP i wysiłków na rzecz położenia kresu ubóstwu oraz częścią naszej misji mającej na celu poprawę wyników nauczania w CPS”.

Chicago Connected rozpocznie pomoc rodzinom w przyszłym tygodniu.

„Nierówny dostęp do Internetu jest problemem ogólnokrajowym, a pandemia COVID-19 wyraźnie pokazała, że usługi internetowe nie mogą być już postrzegane jako luksus” – powiedziała prezes CPS dr Janice Jackson. „Aby umożliwić postęp naukowy naszych uczniów, rozpoczynamy bezprecedensowe wysiłki w celu zapewnienia stabilnego, szybkiego dostępu do Internetu dla 100 tys. uczniów CPS w ciągu najbliższych czterech lat. To ambitne i kluczowe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez hojnego wsparcia ze strony społeczności filantropów”.

Środki na program przekazali: Ken Griffin, Crown Family Philanthropies, Illinois Tool Works, Pritzker Traubert Foundation, JPB Foundation i Joyce Foundation, b. prezydent Barack Obama i Michelle Obama, John D. i Catherine T. MacArthur Foundation oraz The Chicago Community Trust.

„Michelle i ja chcemy, aby każde dziecko w Chicago dorastało mając lepsze możliwości niż my – a to wymaga pełnego i sprawiedliwego dostępu do najlepszych narzędzi i zasobów. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy pomóc Chicago Connected dotrzeć do każdego dziecka w mieście. Tutaj znalazłem cel i rodzinę – i to zawsze będzie nasz dom” – oświadczył były prezydent USA Barack Obama.

Oprócz darowizn, na program zostanie przeznaczonych 5 milionów z budżetu miasta.

(kk)

REKLAMA

2127186794 views

REKLAMA

REKLAMA

2127186811 views

REKLAMA

REKLAMA

2128983131 views

REKLAMA

2127186821 views

REKLAMA

2127186825 views

REKLAMA

2127186829 views