REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Bezpłatne testy na koronawirusa teraz dostępne dla każdego mieszkańca Illinois

Bezpłatne testy na koronawirusa teraz dostępne dla każdego mieszkańca Illinois

-

Stanowe punkty testowania na koronawirusa otwarte są teraz dla wszystkich, bez względu na występowanie symptomów i inne kryteria. Władze ogłosiły rozszerzenie programu bezpłatnego testowania na wszystkich mieszkańców Illinois.

Władze ogłosiły w czwartek rozszerzenie programu testowania na COVID-19 i objęcie nim wszystkich mieszkańców Illinois. W minionym tygodniu już trzy dni z rzędu liczba nowych zachorowań spadła poniżej tysiąca.

REKLAMA

Testowanie jest bezpłatne i nie wymaga umawiania się, skierowania od lekarza ani posiadania ubezpieczenie zdrowotnego.

Wszystkie ośrodki testowania, obsługiwane w dużej części przez Gwardię Narodową Illinois, wznowiły działalność po tymczasowym zamknięciu w zeszłym tygodniu w związku z rozruchami w rejonie Chicago.

Stan prowadzi łącznie dziesięć punktów testowania w całym Illinois: w Chicago (na południu), Harwood Heights, Rolling Meadows, Aurorze, Waukegan, Champaign, Chatham, East St. Louis, Peoria, Rockford i South Holland.

Alicia Tate-Nadeau, dyrektorka stanowej agencji zarządzania kryzysowego (Illinois Emergency Management Agency, IEMA) powiedziała, że testowanie jak największej liczby mieszkańców jest jednym z wymogów Restore Illinois – wielofazowego planu powrotu do normalności w naszym stanie. Dodała, że prowadzone przez stan ośrodki mogą testować 6 tys. osób dziennie – teraz już bez żadnych ograniczeń.

Według stanowego Departamentu Zdrowia Publicznego każdy, kto w ostatnim czasie wziął udział w zgromadzeniach, a zwłaszcza w zeszłotygodniowych protestach i wiecach, powinien poddać się testowi na koronawirusa.

Zachęcała do tego dyrektor Illinois Department of Public Health, doktor Ngozi Ezike: ,,Zalecamy przeprowadzenie testu 5-7 dni po udziale w zgromadzeniu lub gdy tylko pojawią się symptomy choroby”. Dodała, że tylko wiedza o zdiagnozowanych przypadkach jest w stanie zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa na kolejne osoby.

Informacje odnośnie lokalizacji placówek testowania na COVID-19 można znaleźć pod adresem: www.idph.illinois.gov/testing .

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks