REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoBezpłatne kursy dla bezrobotnych w Illinois

Bezpłatne kursy dla bezrobotnych w Illinois

-

Bezpłatne kursy internetowe, w tym w gorącej dziedzinie IT, oferowane przez renomowane uczelnie mają na celu pomoc bezrobotnym w Illinois, a zwłaszcza tym, którzy stracili pracę w związku z pandemią koronawirusa.

Władze Illinois oferują bezrobotnym bezpłatny dostęp do 3,8 tys. kursów internetowych oferowanych przez 160 uniwersytetów w 400 specjalizacjach.

REKLAMA

Gubernator J.B. Pritzker ogłosił nową inicjatywę, która ma na celu umożliwienie mieszkańcom Illinois powrót do pracy. W tym samym dniu ogłosił, że stan Illinois rozpatrzył już ponad milion tradycyjnych wniosków o bezrobocie.

Podczas czwartkowego briefingu prasowego gubernator ogłosił otwarcie nowego portalu pod nazwą „Get Hired Illinois”. Ma to być centrum wirtualnych targów pracy oraz kursów organizowanych od czerwca przez platformę szkoleniową Coursera.

W ramach inicjatywy Coursera Workforce Recovery bezrobotni mieszkańcy Illinois zyskają dostęp do szkoleń i możliwość uzyskania formalnych świadectw zawodowych, na przykład Google IT Support Professional Certificate, stworzonych specjalnie z myślą o osobach nie posiadających wyższego wykształcenia ani wcześniejszego zaplecza technicznego. Kursy mają przygotować uczestników do wykonywania najbardziej poszukiwanych zawodów w branży IT.

Kursy i szkolenia oferowane będą przez instytucje takie jak University of Illinois at Urbana-Champaign, University of Chicago i Northwestern University. Szkolenia będą bezpłatne do końca 2020 roku.

W czwartek gubernator ogłosił również, że od 1 marca do 9 maja stanowy urząd ds. bezrobocia (Illinois Department of Employment Security, IDES) rozpatrzył ponad 1 milion 76 tys. tradycyjnych wniosków o bezrobocie. Dodatkowe 50 tys. wniosków zgłoszonych zostało od zeszłego poniedziałku w ramach programu pomocy osobom samozatrudnionym. Program Pandemic Unemployment Assistance ruszył w poniedziałek 11 maja i przeznaczony jest dla osób, które nie kwalifikują się do otrzymania tradycyjnych świadczeń.

Więcej informacji na temat szkoleń, wirtualnych targów pracy oraz firm, które poszukują pracowników, można znaleźć na stronie internetowej Illinois.gov/GetHired.

(jm)

REKLAMA

2122774921 views

REKLAMA

REKLAMA

2122774938 views

REKLAMA

REKLAMA

2124571258 views

REKLAMA

2122774948 views

REKLAMA

2122774954 views

REKLAMA

2122774958 views