0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoBezpieczna jazda CTA. Do autobusu znowu przednimi drzwiami

Bezpieczna jazda CTA. Do autobusu znowu przednimi drzwiami

-

Pasażerowie miejskich autobusów od niedzieli muszą znów wchodzić na pokład przednimi drzwiami, a tym samym regulować opłatę za przejazd. CTA od wtorku rozdaje bezpłatne zestawy bezpieczeństwa dla pasażerów.

W kwietniu CTA nakazało pasażerom korzystanie tylko z tylnych drzwi w ramach ochrony kierowców i podróżujących oraz dla zapewnienia dystansowania społecznego. W autobusach, które nie miały czytników karty Ventra przy tylnym wejściu, pasażerowie mogli podróżować za darmo.

REKLAMA

W ramach ostrożnego powrotu do normalności od niedzieli pasażerowie znów muszą korzystać z przednich drzwi autobusów, choć CTA zapewnia, że nadal kładzie nacisk na dystansowanie społeczne. Pasażerom stanowczo zaleca się stosowanie masek, a kierowcom firma zapewnia gogle oraz przyłbice.

Jako dodatek do gruntownego czyszczenia autobusów i wagonów kolejki miejskie przedsiębiorstwo komunikacji przeprowadza dezynfekcję elektrostatyczną polegającą na opryskiwaniu powierzchni mgiełką środka dezynfekującego.

W autobusach i pociągach nadal obowiązują limity pasażerów: 15 osób w standardowych autobusach i 22 osoby w większych autobusach przegubowych oraz wagonach kolejowych. Agencja zachęca chicagowian do rozwagi w wyborze komunikacji miejskiej i w miarę możliwości korzystanie z innych środków transportu, zwłaszcza na krótkich dystansach, aby autobusy i pociągi pozostały bezpieczne dla pracowników kluczowych.

Od wtorku CTA rozdaje pasażerom na najbardziej uczęszczanych trasach zestawy bezpieczeństwa zawierające żel odkażający, maskę ochronną wielokrotnego użytku, a także wskazówki dotyczące bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej. Zestawy rozdawane będą od 8 do 10 na najbardziej ruchliwych stacjach kolejowych i autobusowych. W czwartek rano rozdawane będą na stacji w Jefferson Park.

(jm)

REKLAMA

2127188202 views

REKLAMA

REKLAMA

2127188219 views

REKLAMA

REKLAMA

2128984539 views

REKLAMA

2127188229 views

REKLAMA

2127188233 views

REKLAMA

2127188237 views