REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoBez kaucji dla uzbrojonego mężczyzny postrzelonego przez ochroniarza przy Millennium Park

Bez kaucji dla uzbrojonego mężczyzny postrzelonego przez ochroniarza przy Millennium Park

-

Sędzia nie zgodził się w niedzielę na kaucję dla mężczyzny, który w piątek wieczorem został postrzelony przez ochroniarza w pobliżu Parku Milenijnego. 22-latek był uzbrojony i celował w stronę strażników – twierdzą władze. Do zdarzenia doszło podczas drugiej nocy obowiązywania nowych restrykcji dla nieletnich w Millennium Park.

22-letni Jordan Jackson został oskarżony o napaść na funkcjonariusza policji, bezprawne użycie broni oraz posiadanie broni palnej ze zniszczonym numerem seryjnym.

REKLAMA

Jordan, któremu w piątek wieczorem (20 maja) odmówiono wejścia na teren parku, przeskoczył płot w pobliżu Parku Milenijnego i Maggie Daley Park, a następnie  miał wyciągnąć broń i wycelować z niej w kierunku zbliżających się trzech ochroniarzy. Strażnicy oddali  strzały i Jordan został trafiony w pośladki. Ranny zbiegł z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg pieszo w kierunku Riverwalk. Jordan przedostał się na pokład statku wycieczkowego, skąd próbował wskoczyć do rzeki Chicago.

Jednostki wodne chicagowskiej policji odnalazły jego pistolet. Numer seryjny na broni był usunięty. Asystent prokuratora federalnego powiatu Cook James Murphy poinformował w niedzielę na przesłuchaniu sądowym, że nic nie wskazuje na to, iż Jordan oddał z broni strzały, jak wcześniej podawała policja.

22-latkowi zabroniono wejścia do Parku Milenijnego, ponieważ odmówił poddania się kontroli czujnikiem metalu.

Sędzia Susana Ortiz nie zgodziła się na kaucję, argumentując, że zachowanie Jordana stanowiło „realne zagrożenie” w miejscu publicznym. Jordan, który nie był wcześniej karany, w piątek 27 maja ponownie ma stanąć przed sędzią.

Biuro szeryfa powiatu Cook potwierdziło, że w strzelaninie brał udział jeden z jego funkcjonariuszy, który pracuje na drugim etacie jako pracownik ochrony.

Do incydentu doszło podczas drugiej nocy obowiązywania nowych restrykcji w Parku Milenijnym, zgodnie z którymi osoby poniżej 18 roku życia muszą przebywać w towarzystwie osoby starszej niż 21 lat po godz. 6 wieczorem, od czwartku do niedzieli. Odwiedzający park są również poddawani kontroli.

(tos)

REKLAMA

2107216154 views

REKLAMA

2107216386 views

REKLAMA

2109012777 views

REKLAMA

2107216527 views

REKLAMA

2107216626 views

REKLAMA

2107216734 views