REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Będziemy szybciej jeździć na płatnych autostradach?

Będziemy szybciej jeździć na płatnych autostradach?

-

fot.PublicDomainPictures/pixabay.com
fot.PublicDomainPictures/pixabay.com

Przedstawiciele płatnych autostrad w Illinois zwrócili się do stanowego departamentu transportu o zgodę na podwyższenie ograniczenia szybkości na niektórych odcinkach trzech dróg szybkiego ruchu.

REKLAMA

Dyrekcja zapewnia, że podwyżka limitu prędkości może zostać wprowadzona bez żadnego wpływu na bezpieczeństwo ruchu. Podwyższenie limitu z obecnych 55 mil na godz. do 60 mil na godz. miałoby wejść w życie na wybranych odcinkach na autostradach Tri-State, Regan Memorial i Veterans Memorial. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Departament Transportu Illinois.

– Nasza dzisiejsza decyzja pozwala na podjęcie dalszych kroków, które umożliwią podwyższenie ograniczenia szybkości. Pamiętać jednak należy, że naszym priorytetem jest zawsze bezpieczeństwo zmotoryzowanych korzystających z płatnych autostrad – zapewniła dyrektor wykonawcza zarządu autostrad Kristie Lafleur.

Jeśli departament transportu rozpatrzy pozytywnie propozycję zarządu płatnych dróg, to podwyższone limity szybkości będą obowiązywać na ok. 62 proc. płatnych dróg szybkiego ruchu w Illinois. (ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks