REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Będzie pomoc dla zadłużonych lokatorów i właścicieli nieruchomości

Będzie pomoc dla zadłużonych lokatorów i właścicieli nieruchomości

-

Stanowe moratorium na eksmisje wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa będzie obowiązywało do 22 sierpnia  ogłosił gubernator J.B. Pritzker. Stan uruchamia także pomoc dla osób wynajmujących mieszkania i właścicieli nieruchomości. Podobną pomoc dla mieszkańców Chicago ogłosiła burmistrz Lori Lightfoot. 

Moratorium na eksmisje z powodu pandemii koronawirusa obowiązuje w Illinois od 20 marca. Miało wygasnąć 31 lipca, ale gubernator J.B. Pritzker przedłużył je do 22 sierpnia. Te dodatkowe trzy tygodnie poprzedzają uruchomienie programów pomocowych, na które stan przeznaczył co najmniej 300 milionów dolarów dla właścicieli nieruchomości i rezydentów Illinois wynajmujących mieszkania, którzy z powodu pandemii koronawirusa mają problemy z płatnościami.

REKLAMA

Stanowy Departament Mieszkalnictwa (Illinois Housing Development Authority) na pomoc osobom wynajmującym lokale przeznaczy 150 mln dol. Dokładnie tyle samo trafi na sfinansowanie pomocy właścicielom nieruchomości mającym problemy ze spłatą pożyczek.

Osoby wynajmujące mieszkania, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej z powodu pandemii koronawirusa, będą mogły składać podania o pomoc w ramach programu Emergency Rental Assistance w dniach od 10 do 21 sierpnia – poinformował Andrew Field, rzecznik Illinois Housing Development Authority.

Granty w wysokości 5 tys. dolarów na spłatę zaległego czynszu będą przyznawane w drodze losowania. Pieniądze  w imieniu osób, które złożą wniosek, będą przekazywane bezpośrednio do właścicieli wynajmowanych nieruchomości. Ze stanowego programu ma być sfinansowana pomoc dla 30 tys. osób płacących czynsz.

Kolejne 150 mln dol. stan przeznaczył na pomoc właścicielom domów, którzy z powodu skutków pandemii zalegają ze spłatą pożyczki na nieruchomość. By skorzystać z programu Emergency Mortgage Assistance, należy wypełnić odpowiedni wniosek i złożyć go w dniach 24 sierpnia – 4 września. Grant  wysokości 5 tys. dol. przydzielony w drodze losowania, zostanie przekazany bezpośrednio bankowi, który udzielił pożyczki.  Więcej informacji  dotyczących obu programów pomocowych dostępnych jest na stronie  ihda.org.

W poniedziałek burmistrz Lori Lightfoot ogłosiła podobną pomoc dla mieszkańców Chicago, którzy zalegają ze spłatą czynszu bądź pożyczki na nieruchomość. Na granty przeznaczono 33 mln dol., które miasto otrzymało od rządu federalnego. Wnioski do programu można składać na stronie chi.gov/housinghelp.

Do tematu powrócimy w weekendowym wydaniu ,,Dziennika Związkowego”.

(tos)

2 KOMENTARZE

  1. Ktoś kogoś mocno wykorzytuje. Wielu ludzi, którzy stracili pracę otrzymywało normalny unemployment oraz dodatkowo $600 na tydzień. To w wielu przypadkach było więcej niż dochody z pracy. I teraz jeszcze domagają się dodatkowo pomocy stanowej i miejskiej. Jest to powodem, że wielu nie myśli nawet podejmować pracy, bo jak rząd płaci, to po co pracować. Tak to wykorzystuje się ludzi, którzy są odpowiedzialni, cały czas pracują, a cwaniaki odnoszą z tego korzyści. A partii “demokratycznej” zależy na maksymalnej destabilizacji gospodarki amerykańskiej, bo liczy że pozwoli jej to objąć totalną wladzę w kraju i zapędzić większość obywateli na swoje “demokratyczne plantacje”, które już istnieją we wszystkich większych miastach Ameryki.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks