REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Będzie dobra frekwencja w prawyborach?

Będzie dobra frekwencja w prawyborach?

-

fot.Rick Musacchio/EPA
fot.Rick Musacchio/EPA

Powiat Cook bije rekordy pod względem liczby wyborców biorących udział we wczesnym głosowaniu. Do piątku 11 marca w powiecie Cook poza granicami miasta Chicago głosowało prawie 80 tys. wyborców − o około 30 tys. więcej niż w poprzednich prezydenckich wyborach w 2008 roku. Może to zwiastować dobrą frekwencję w prawyborach 15 marca.

Do poniedziałku, ostatniego dnia wczesnego głosowania, liczba oddanych głosów jeszcze wzrośnie. Jak podała w miniony piątek witryna cookcountyclerk.com, najwięcej głosów oddanych zostało w miejscowościach Orland Park, Arlington Heights, Mattson, Evanston i Northbrook. Portal chicagowskich władz wyborczych, chicagoelections.com, jeszcze nie udostępniał w piątek danych liczbowych z wczesnego głosowania.

Jutro w całym Illinois odbędą się prawybory. Lokale wyborcze będą czynne od 6 do 19. Jeśli ktoś nie jest zarejestrowany do głosowania, może dopełnić tej formalności tuż przed oddaniem głosu.

Informacje nt. procedur wyborczych znajdą mieszkańcy Chicago na witrynie internetowej: www.chicagoelections.com lub uzyskają pod numerem telefonu: (312) 223-0823. Wyborcy z przedmieść powiatu Cook powinni odwiedzić stronę: cookcountyclerk.com lub zadzwonić pod numer: (312) 603-5656.

W prawyborach głosujemy na kandydatów tylko jednej partii; trzeba poprosić o listę kandydatów Partii Demokratycznej albo Republikańskiej. Wybieramy m.in. kandydatów do nominacji partyjnych na prezydenta, do władz federalnych, stanowych, powiatowych oraz na stanowiska sędziów.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Powrót Boeinga 737 MAX

Pamiętny dzień z prezydentem

Chichot norek

Nowojorski kult

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks