REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago BBB: "Zniszcz i zapomnij"...za darmo

BBB: "Zniszcz i zapomnij"…za darmo

-

Chicago Better Business Bureau zachęca mieszkańców metropolii Chicago do udziału w dorocznej akcji „Shered It and Forget It” (zniszcz i zapomnij), mającej na celu ochronę danych osobowych. Kradzież tożsamości to jeden z najczęstszych rodzajów przestępstw, którego ofiarami pada co roku ponad 8 milionów mieszkańców USA.

Odbudowanie dobrej historii kredytowej jest procesem bardzo długotrwałym i kosztownym. Jednym ze skutecznych sposobów ochrony przed tego rodzaju przestępstwami jest niszczenie wszelkich dokumentów zawierających dane osobowe i finansowe – nasze własne i naszych klientów.

REKLAMA

W sobotę 26 czerwca na parkingu E przy hali sportowej United Center, w godzinach od 9.00 do 14.00, za darmo zniszczyć będzie można zarówno prywatne jak i firmowe dokumenty. Better Business Bureau zachęca do przyniesienia starych rachunków, wyciągów bankowych, rejestrów transakcji kupna-sprzedaży, kopii czeków, itp. Dokumenty te zostaną nieodpłatnie zniszczone, a dzięki temu zwarte w nich informacje nie trafią w niepowołane ręce. Oprócz tradycyjnych niszczarek przygotowane będą także urządzenia do niszczenia danych zapisanych na elektronicznych nośnikach.

W akcji wezmą także udział przedstawiciele miejskich, stanowych i federalnych agencji odpowiedzialnych za ochronę praw konsumenta.

Każda osoba może przynieść ze sobą maksymalnie 10 pudełek dokumnetów.

Better Business Bureau przypomina również jak długo obowiązuje przechowywanie dokumentów zawierających ważne informacje:

-rozliczenia podatkowe z IRS oraz dodatkową dokumentację odpisów od podatku należy przechowywać przez 7 lat. Urząd podatkowy ma 3 lata na przeprowadzenie audytu i 6 lat na podważenie złożonej przez nad skargi;

-wyciągi dokumentujące wydatki na kartach kredytowych, które odliczyliśmy od podatku należy przechowywać przez 7 lat;

– odcinki z czeków w jakich wypłacone zostało wynagrodzenie wystarczy przechowywać przez rok. Ważne aby do wypłat dopasować nasze formularze W2;

– wyciągi bankowe  warto przechowywać przez co najmniej rok;

– opłacone rachunki – także przez rok;

– rachunki za remont mieszkania należy zachować przez co najmniej 6 lat, a najlepiej nigdy ich nie wyrzucać;

– osobiste dokumenty jak: akty urodzenia, karty Social Security, polisy ubezpieczeniowe; akty własności nieruchomości lub samochodów najlepiej przechowywać w bezpiecznym miejscu, np. w sejfie.

Pozbywając się jakichkolwiek dokumentów należy je zniszczyć, pod żadnym pozorem nie wyrzucać zaś w całości do koszta naśmieci. Najbardziej niezawodnym sposobem pozbycia się ważnych dokumentów jest użycie profesjonalnej niszczarki.

Więcej informacji na: http://chicago.bbb.org

MNP (inf.wł)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks