REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoBBB: Obamacare inspiracją dla oszustów

BBB: Obamacare inspiracją dla oszustów

-

Jak każdy nowy program tak i Obamacare, czyli reforma opieki zdrowotnej pod nazwą Affordable Care Act (ACA), pobudziła oszustów do działania. Do Better Business Bureau (BBB) już wpłynęło ponad 1100 skarg. Jak się bronić?

fot. 123RF Stock Photo
fot. 123RF Stock Photo

Podający się za legalnych doradców cwaniacy żądają pieniędzy lub podania personalnych informacji, strasząc emerytów, że w przeciwnym razie stracą świadczenia Medicare. Proponują obniżki cen za wykupienie nieistniejącej polisy ubezpieczeniowej. By nie paść ofiarą oszusta BBB radzi odkładanie słuchawki telefonu i nie otwieranie emaili od ludzi, którzy podają się za przedstawiciela rządu lub programu ACA.

REKLAMA

“Ponieważ reforma jest nowa a ludzie nie są doinformowani to oszuści mają pole do popisu. Trzeba pamiętać, że prawdziwi pracownicy rządu nigdy nie dzwonią i nie wysyłają emaili do konsumentów w sprawie ustawy. Należy ignorować wszystkie telefony z ofertami usług. Prawdziwy doradca nigdy nie żąda pieniędzy z góry” − ostrzega prezes Better Business Bureau obsługującego Chicago i północną część Illinois Steve J. Bernas.

Konsumenci powinni wiedzieć, że w programie Medicare nie doszło do żadnych zmian. Nie trzeba wymieniać kart, ponieważ rząd nie potrzebuje żadnych nowych informacji poza tymi, które już ma. Natomiast dyskontowe plany medyczne można wykupić u lekarza lub w aptece.

Jeśli odbierzesz telefon od “przedstawiciela “ACA, nigdy nie naciskaj guzików według jego instrukcji, nie podawaj danych personalnych, numeru konta bankowego, karty kredytowej, social security ani daty urodzin.

Bernas ostrzega również przed matactwami związanymi z walką z rakiem piersi, obchodzoną w październiku. Pieniądze na ten cel zbiera wiele organizacji charytatywnych. Łatwo wpaść w sieci oszustów. By mieć pewność, że datek zostanie wykorzystany zgodnie z przeznaczeniem, najlepiej sprawdzić wiarygodność grupy charytatywnej na portalu Better Business Bureau “charity report”: http://www.bbb.org/charity

(eg)

REKLAMA

2105051965 views

REKLAMA

2105052198 views

REKLAMA

2106848590 views

REKLAMA

2105052341 views

REKLAMA

2105052441 views

Na walizkach

A może do Europy?

Kolorowa sałatka

REKLAMA

2105052550 views