REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Bariery przeciwpowodziowe wzdłuż jeziora

Bariery przeciwpowodziowe wzdłuż jeziora

-

Władze rozpoczęły instalację betonowych barier przeciwpowodziowych wzdłuż wybranych odcinków jeziora Michigan. W tym roku poziom wody w jeziorze jest niebezpiecznie wysoki.

Według Chicagowskiego Departamentu Transportu (Chicago Department of Transportation, CDOT) kilkaset metrów betonowych barier ustawionych zostanie do końca września na ośmiu strategicznych odcinkach wybrzeża w celu złagodzenia skutków powodzi.

REKLAMA

Według krajowego centrum meteorologicznego (National Weather Service, NWS) poziom wody w jeziorze Michigan jest bliski rekordowego. W tym roku przyczyniły się do tego obfite wiosenne opady. Od 2013 r. poziom wody w jeziorze wzrósł o 6 stóp (1,8 m). Dla porównania – w 2018 r. zwiększył się tylko o 15 cali (38 cm).

Bariery ustawione będą wzdłuż Lake Shore Drive, od Oak Street do North Avenue oraz przy Fullerton Avenue. Na północy miasta obejmą Juneway Beach, Rogers Beach, Howard Beach i Granville Street. Na południu zainstalowane będą od 49 do 50 ulicy oraz przy 75 ulicy.

Ustawianie barier potrwa do końca września. Na niektórych północnych odcinkach Lake Shore Drive kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu.

(jm)

Na zdjęciu: Wysoki poziom wody na jeziorze Michigan fot.Ewa Malcher

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks