REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Bardziej zaraźliwy wariant koronawirusa jest już w Indianie

Bardziej zaraźliwy wariant koronawirusa jest już w Indianie

-

Bardziej zakaźna odmiana koronawirusa, który został po raz pierwszy zidentyfikowany w Wielkiej Brytanii pod koniec ubiegłego roku, jest już w Indianie – ogłosili w poniedziałek 11 stycznia specjaliści epidemiolodzy.

Departament zdrowia publicznego stanu Indiana oświadczył, że wariant choroby został zidentyfikowany poprzez badania w laboratorium państwowej agencji Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC). W poniedziałek 11 stycznia ogłoszenie nie zawierało żadnych dodatkowych informacji, a departament poszukiwał informacji, gdzie wykryto groźny wariant i ile osób na niego zapadło.

REKLAMA

Szefowa ds. zdrowia publicznego Indiany Kris Box stwierdziła w oświadczeniu, że mutacja „nie powoduje poważniejszych zakażeń, ale znacznie łatwiej się rozprzestrzenia” i w związku z tym „ważniejsze niż kiedykolwiek jest noszenie maski, praktykowanie dystansu społecznego, utrzymywanie dobrej higieny i szczepienie”.

Zmutowany koronawirus został po raz pierwszy wykryty w Wielkiej Brytanii, a następnie w kilku stanach USA, w tym w Nowym Jorku, na Florydzie,w Kalifornii, a ostatnio w Indianie.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA