Barack Obama przy telefonie

0

Troje nauczycieli chicagowskich szkół publicznych (CPS) odebrało telefony od Baracka Obamy. Były prezydent USA przeprowadził wideorozmowy z pedagogami z okazji „Tygodnia Uznania dla Nauczycieli”, trwającego w dniach 4-8 maja. Fragmenty rozmów zostały zamieszczone na profilu twitterowym Obamy.

Barack Obama rozmawiał z Jalayne Brewton z Parkside Community Academy, Danielem Michmerhuizenem z Benito Juarez Community Academy i Katie Owens z Kellman Elementary.

„Prawie zaniemówiłem” – mówi w filmie na Twitterze ucieszony i wzruszony Michmerhuizen, który przyznał również, że z radością przyjąłby wizytę Obamy na każdej ze swoich lekcji, w każdej klasie. Z kolei Brewton powiedziała byłemu prezydentowi, że została nauczycielką, ponieważ to szkoła była jej „gniazdem” – nauczycielka nie dorastała w pełnej rodzinie i dobrej dzielnicy – i postanowiła oddać innym, co dostała od szkoły. Owens natomiast wyznała Obamie, że to mama zainspirowała ją do wybrania zawodu nauczycielki. „Myślę, że rozpoznała we mnie coś, czego ja nie widziałam w sobie” – mówiła Owens.

REKLAMA

„Nie ma granic poświęcenie, które zobaczyłem u tych nauczycieli @ChiPubSchools. Ich poświęcenie kształtuje najlepsze części tego, kim się stajemy. Nie mógłbym być bardziej wdzięczny za ich pracę, szczególnie, że prowadzą lekcje przez internet, żeby utrzymać uczniów ‘na kursie’ w czasie kryzysu” – napisał na Twitterze były prezydent USA.
Barack Obama dzwonił do nauczycieli w ramach #TeacherAppreciationWeek – „Narodowego Dnia Uznania dla Nauczycieli”, trwającego w dniach 4-8 maja.

Nie jest to jedyny przykład zaangażowania byłego prezydenta w sprawy edukacyjne. Dzień wcześniej ogłoszono, że były prezydent Barack Obama wygłosi przemówienie z okazji zakończenia roku i nauki przez rocznik 2020 podczas godzinnej imprezy – specjalnego programu telewizyjnego dla absolwentów szkół średnich, pozbawionych w tym roku z powodu pandemii tradycyjnych uroczystości wieńczących naukę w szkole średniej.

Gospodarzami tego specjalnego wydarzenia będą m.in.: grupa rzecznictwa edukacji XQ Institute, The LeBron James Family Foundation oraz The Entertainment Industry Foundation, natomiast gośćmi, obok byłego prezydenta, m.in. licealiści z Chicago, bracia Jonas, LeBron James, Bad Bunny, Charli D’Amelio, Dixie D’Amelio, Chika, YBN Cordae, Loren Gray, H.E.R., Brandan Bmike Odums, Henry Platt, Jonah Platt, Megan Rapinoe, Yara Shahidi, Lena Waithe, Pharrell Williams, Malala Yousafzai. Barack Obama będzie również uczestniczył również w Show me your walk w maju oraz Dear Class of 2020 Commencement Address – @reachhigher w czerwcu. Na prośby młodzieży nieobojętna pozostała również Michelle Obama, która jest współorganizatorem inicjatywy @reachhigher.

Michelle i Barack Obama od zakończenia prezydentury prowadzą Obama Foundation, która zajmuje się między innymi edukacją.

(kk)