REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoB. pracownik biura asesora za łapówki zaniżał wyceny nieruchomości, by obniżyć podatki 

B. pracownik biura asesora za łapówki zaniżał wyceny nieruchomości, by obniżyć podatki 

-

Były pracownik biura asesora powiatu Cook przyznał się do niezgodnego z prawem działania w celu obniżenia podatków od nieruchomości o ogółem milion dolarów, w zamian za prace remontowe w jego domu i inne łapówki. Lavdim Memisovski, który zgodził się na współpracę z prokuraturą federalną, przyznał się do winy. Miał zeznać, że podobnego procederu dopuszczali się inni pracownicy biura asesora.

43-letni Lavdim Memisovski został oskarżony w związku z podejmowanymi przez niego decyzjami korupcyjnymi między 2016 r. a lipcem 2018 r., za czasów ówczesnego asesora powiatu Cook Joe Berriosa, który był obiektem zainteresowania władz federalnych. Wyceny nieruchomości przygotowywane przez powiatowe biuro asesora są kluczowym czynnikiem w obliczaniu rachunków za podatek od nieruchomości.

REKLAMA

Prokuratorzy federalni oskarżyli Memisovskiego w lipcu o spiskowanie z innymi osobami w celu przyjęcia materiałów i usług związanych z remontami domów, biżuterii, wizyt w restauracjach, biletów na imprezy sportowe i innych przedmiotów w charakterze łapówek za obniżenie wartości szacunkowej niektórych nieruchomości w powiecie Cook. Takie działanie pomogło obniżyć podatki od nieruchomości o milion dolarów.

Memisovski przyznał, że nielegalnym procederem zajmowali się także inni pracownicy urzędu – Cook County Assessor’s Office. Kierował on grupą oceniającą wartość nieruchomości komercyjnych i analizującą odwołania od podatku od nieruchomości.

W związku z przyznaniem się do winy i zgodą na współpracę z prokuraturą federalną, oskarżyciel będzie wnioskować o karę w zawieszeniu.

Memisovskiemu grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Data przesłuchania w sądzie nie została jeszcze ustalona.

(tos)

REKLAMA

2105269028 views

REKLAMA

2105269261 views

REKLAMA

2107065653 views

REKLAMA

2105269404 views

REKLAMA

2105269504 views

REKLAMA

2105269613 views