REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Awantury o parkingi ciąg dalszy

Awantury o parkingi ciąg dalszy

-

Właściciele biznesów protestują

Sprawa bezpłatnego parkowania w niedzielę na niektórych chicagowskich ulicach ciągle budzi kontrowersje.

REKLAMA

2147483647 clicks

Parkometr przy ulicy Wells w Chicago fot. Wesha/Wikimedia
Parkometr przy ulicy Wells w Chicago fot. Wesha/Wikimedia

Przypomnijmy, że zgodnie z porozumieniem między władzami miasta a spółką Chicago Parking Meters, LLC – bezpłatne niedzielne parkowanie mają zrekompensować firmie dłuższe godziny obowiązywania opłat w większości dzielnic.

Bezpłatne parkowanie w niedziele i możliwość płacenia poprzez komórkę – to główne punkty przetargowe burmistrza Rahma Emanuela w staraniach o proponowane zmiany w kontrakcie z 2008 roku, zawartym na 75 lat przez b. burmistrza Richarda M. Daley’ego.

We wtorek odbyło się w Komisji Finansów przesłuchanie w tej sprawie. Radni, w których dzielnicach opłaty w niedzielę mają być zniesione, protestowali w imieniu właścicieli lokalnych biznesów, obawiając się wielogodzinnego blokowania miejsc parkingowych, które staną się niedostępne dla potencjalnych klientów.

Niektórzy radni przeciwni zniesieniu opłat w niedzielę twierdzą, że przygotowywane zmiany doprowadzą do problemów w całym mieście.

Przedstawiciele burmistrza zgłosili podczas przesłuchania inną sprawę, zaostrzającą kłopoty parkingowe miasta. Jest nią rozpowszechniony proceder bezpłatnego parkowania przez nieuprawnione do tego osoby, fałszywie podające się za niepełnosprawnych przez wystawienie w samochodzie plakietki inwalidzkiej, należącej do kogoś innego. Według urzędowych informacji w ciągu ostatniego roku ponad 20 proc. parkujących w Chicago kierowców używało takich plakietek, w tym bardzo wielu – cudzych. Ten rodzaj oszustwa mają ukrócić w 2014 roku nowe, zaostrzone kryteria uprawnień do bezpłatnego parkowania.

Kierująca finansami miasta Lois Scott oznajmiła, że rozpatrywana jest możliwość umieszczania reklam na pokwitowaniach za opłatę parkingową. Skanowanie smartfonem pozwoliłoby przeczytać – obok płatnych reklam – informacje o miejskich imprezach i wydarzeniach.

(kc)

REKLAMA

2131855136 views

REKLAMA

REKLAMA

2131855151 views

REKLAMA

REKLAMA

2133651471 views

REKLAMA

2131855161 views

Dominika Pindor

Emilia Plewa

Alexandra Sankowska

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek

REKLAMA

2131855164 views

Mateusz Boksa

Hubert Dybiński

Sebastian Skoczeń

Patrycja Szot

Emilia Jodlowska

REKLAMA

2131855168 views